Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nowaczewscy- Ravier (Rejowiec) koło Wągrowca

11 sie 2016, 01:14

Proszę o pomoc w odnalezieniu informacji o rodzinie Nowaczewskich z okolic Wągrowca. Mój pradziad Wacław (ur. 1844 w Ravier zamieszkały później w Poznaniu) zginął w niewoli rosyjskiej w 1915r (przy okazji- czy ktoś umie odczytać tutaj gdzie zginął, bo ja nie umiem :-( http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
Według rodzinnego Familienstambucha jego rodzicami byli Martin Nowaczewski ur 1844 i Anna z d. Nowicka ur. 1847. Jestem ostatnia od 3 pokoleń , która nosi to nazwisko dlatego bardzo chciałabym znaleźć zarówno przodków jak i dalekich kuzynów

Re: Nowaczewscy- Ravier (Rejowiec) koło Wągrowca

11 sie 2016, 05:22

Parafia katolicka Sławno, wpis 2 / 1870

Martinus Nowaczewski (26 lat)
Anna Nowicka (23 lat)

Możesz spróbować odszukać akty urodzenia tej pary w parafii Sławno (gmina Kiszkowo), ale musisz zapytać w tym dziale, gdzie znajdują się księgi.

viewtopic.php?f=12&t=6916

Re: Nowaczewscy- Ravier (Rejowiec) koło Wągrowca

11 sie 2016, 08:48

W swoim "drzewie" mam Zbigniewa Nowaczewskiego z Wągrowca. Jest mężem mojej kuzynki Arlety. Czy o tego Nowaczewskiego Ci też chodzi? Zbigniew ma 64 lata i wiem, że ma też brata. Pozdrawiam

Re: Nowaczewscy- Ravier (Rejowiec) koło Wągrowca

11 sie 2016, 16:01

Dziękuję, będę szukać dalej...
Wiem, że w Wągrowcu Nowaczewscy to dość częste nazwisko- przypuszczalnie gdzieś tam jestem z nimi spokrewniona, ale na razie nie mam żadnych możliwości sprawdzenia... Mój dziadek Zygmunt nigdy nie wspominał o rodzinie swojego ojca- jego tata Wacław zginął, kiedy dziadek miał 5 lat i prawdopodobnie już wtedy urwał się kontakt z jego ewentualnymi wujami, czy dziadkami... Jak możesz- zapytaj przy okazji męża kuzynki czy jego przodkowie pochodzili z Rejowca, może jego przodkiem też byli Marcin i Anna z d. Nowicka ..., będę wdzięczna

Re: Nowaczewscy- Ravier (Rejowiec) koło Wągrowca

12 sie 2016, 00:06

Rodzina Nowaczewskich mieszkała też w Laskownicy gm. Kcynia. Niestety starsi państwo już nie żyją. Ich grób znajduje się w Smogulcu. Prawdopodobnie mieszka tam jeszcze ich córka z rodziną.
Dokumenty USC od 1874 r roku dotyczące tego rejonu można znaleźć na stronie genealogiawarchiwach.pl. Po wybraniu województwa kujawsko-pomorskiego i gminy Kcynia , klikamy na Chwaliszewo lub Gromadno. Dużo pracy , ale może to jest ten trop.Pozdrawiam.

Re: Nowaczewscy- Ravier (Rejowiec) koło Wągrowca

18 wrz 2016, 18:06

http://szukajwarchiwach.pl/92/86/0/4/94 ... pHi6ovsg_Q
poz. 15 i 16 dotyczy Nowaczewskich mieszkających na Straszewie. Dzisiaj to część Wągrowca. Pozdrawiam

Re: Nowaczewscy- Ravier (Rejowiec) koło Wągrowca

05 paź 2016, 11:02

Kajda napisał(a):... Według rodzinnego Familienstambucha jego rodzicami byli Martin Nowaczewski ur 1844 i Anna z d. Nowicka ur. 1847. Jestem ostatnia od 3 pokoleń , która nosi to nazwisko dlatego bardzo chciałabym znaleźć zarówno przodków jak i dalekich kuzynów

A może warto zastukać do Ks. Proboszcza Zbigniewa Nowaczewskiego?

http://parafiegieczgrodziszczko.pl/ksia ... 006-nadal/
Odpowiedz