Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

12 sty 2016, 11:52

Witam serdecznie :)

Poszukuje informacji na temat rodziny mojego pradziadka: Józefa Piaseckiego lub jego żony Marianny.

Józef Piasecki (1889-1966) pochodził z Oleśnicy (gmina Zagórów). Józef miał mieć 4 braci (jeden - Antoni mieszkał w Oleśnicy, drugi w Dolanach, 3 w Lądku) oraz 2 siostry (Katarzynę po mężach Michalak i Różańska oraz Maria, jedna z nich mieszkała w Kowalewie).

Józef Piasecki ożenił się z Marianną Sznajder (pochodzącą z Samarzewa).

Znalazłam całą gałąź Piaseckich z Oleśnicy, poczynając od Benedykta Piaseckiego i jego żony Justyny Klimas. Niestety póki co nie widzę związku z moim Józefem. Może znajdą się osoby, które również mają takie osoby w swoim drzewie.

Pozdrawiam,
Paulina

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

03 mar 2016, 12:44

Po wielu poszukiwaniach znalazłam w końcu rodziców i rodzeństwo mojego pradziadka Józefa Piaseckiego (1888 - 1966).

Rodzice Józefa to Wawrzyniec Piasecki (ur. 1862 w Oleśnicy parafia Zagórów, s. Mateusza Piaseckiego i Petroneli z Pietralów).

Rodzeństwo Józefa:

1. Jan (24.12.1889 - 12.03.1978) - zmarł w Oleśnicy
2. Stanisław (1893 - )
3. Antoni (1891- )
4. Stefan ( 1897- )
5. Franciszek (28.10.1899 - 09.03.1942) - akt zgonu z parafi Ląd
6. Katarzyna (1903 - ) - prawdopodobnie z pierwszego męża Michalak (syn Mieczysław) z drugiego męża Różańska

Szukam informacji na ich temat, lub temat ich dzieci.
Pozdrawiam,
Paulina

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

28 mar 2016, 20:41

Witam :)

Antoni to mój pradziadek ze strony ojca ze strony jego ojca. Ożenił się on z Władysławą z Matuszewskich i mieli sześciu synów. Zmarł przed wojną, albo krótko po jej rozpoczęciu.

Dwójka synów zmarła we wczesnym dzieciństwie, jeden jako młody człowiek po 20. Pozostała trójka to Mieczysław, Stanisław i Eugeniusz.

Mieczysław nigdy się nie ożenił i zmarł w latach 90.

Stanisław ożenił się z Kazimierą z Grodzkich, ale nie mieli dzieci. Ona zmarła w latach 90., Stanisław w 2009 roku.

Najmłodszy, Eugeniusz (ur. 1930), ożenił się z Heleną z Dropińskich i mieli troje dzieci. Helena (ur. 1936) zginęła w wypadku samochodowym w 1990 roku, Eugeniusz zmarł w 2008 roku.

Troje dzieci: Mariusz, Zbigniew (mój ojciec) i Anna. Wszyscy pozawierali związki małżeńskie i mają dzieci.

Informacje pobieżne, jako, że mój tata nie pamięci do takich rzeczy, ale jeśli będziesz zainteresowana czymś konkretniejszym, to postaram się wywiedzieć więcej szczegółów :)

Pozdrawiam ciepło,
Agnieszka

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

28 mar 2016, 21:30

Witam serdecznie Pani Agnieszko,

Bardzo się cieszę z tych informacji. Długo szukałam jakichkolwiek informacji o Piaseckich. Antoni to nadal niezapisana karta u mnie ale dzieki Pani coś wiem więcej. Czy Antoni i jego przodkowie mieszkali w Oleśnicy? I czy pochowani są na cmentarzu w Zagórowie?

Pozdrawiam,
Paulina

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

28 mar 2016, 22:48

Witam,

przepraszam bardzo, że przeszłam tak od razu na ty.

Nie miałam do tej pory pojęcia o dalszej rodzinie niż Antonim i Władysławie, więc mało wiem, o tym, co było przedtem. On z żoną mieszkał w Oleśnicy, oboje tam zmarli i zostali pochowani w Zagórowie (w osobnych grobach- Antoni leży z młodo zmarłym dwudziestokilkuletnim synem, napis jest już zatarty i go nie widać; jego żona leży z synem Mieczysławem). Obecnie nie ma już tam nikogo "od nas"- gospodarstwo zostało sprzedane około 2006 roku.

Pozdrawiam ciepło,
Agnieszka

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

29 mar 2016, 16:27

Mam dość dużo informacji o przodkach Antoniego (mam informacje na temat jego rodzeństwa, rodziców i dziadków łacznie z oryginalnymi aktami urodzeń lub zgonów czy małżeństw). Niewiele natomiast wiem o przodkach rodzeństwa Antoniego.
Moim pradziadkiem był brat Antoniego - Józef. Mieszkał później wraz z żoną i dziećmi we Wrąbczynie. Jest pochowany w Zagórowie przy głównej alejce.

Jeśli byłaby Pani zainteresowana dodatkowymi informacjami o Piaseckich chętnie się nimi podzielę :)

Pozdrawiam,
Paulina

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

25 wrz 2016, 19:38

Pani Agnieszko,

Byłam dziś na cmentarzu w Zagórowie i odnalazłam grób Pani prababci i jej syna Mieczysława. Znalazłam też kilka innych osób o tym nazwisku i stąd moja prośba: Czy zna Pani te osoby?

Stanisław Piasecki (żył lat 65 zmarł 19.01.1975), Helena Piasecka (żyła lat 62 zmarła 27.12.1984) i Marianna Chojnowska (żyła lat 64 zmarła 29.05.2012) - leżą w jednym grobie.

Mieczysław Piasecki (żył lat 29 zmarł 9.10.1964)

Jan Piasecki (ur. 26.12.1929 zm. 22.12.2004) i Stanisława Piasecka ( żyła lat 77)

Mirosław Piasecki (żył lat 44 zmarł 7.5.2013) i Stanisława Berger (żyła lat 73, zmarła 21.06.1976) - leżą w jednym grobie

Sabina Piasecka (żyła lat 79 zmarła 16.09.2010) i Marian Piasecki (żył lat 78 zmarł 2.3.2003) - leżą w jednym grobie

Irena Kujawa (żyła lat 76 zmarła 31.12.2004), Piasecki Jan (żył lat 89 zmarł 12.03.1978), Maria Piasecka (żyła lat67 zmarła 6.02.1962) - to jest brat Antoniego i mojego pradziadka Józefa oraz jego żona i córka

Pozdrawiam,
Paulina

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

07 paź 2016, 14:33

Niestety, żadna z podanych przez Panią osób nie jest przeze mnie znana, jedyną rodziną Piaseckich jaką znałam byli dwaj synowie Antoniego, czyli mój dziadek Eugeniusz i jego brat Stanisław. Ze wszystkich dzieci Antoniego (było ich sześciu), jedynie mój dziadek miał dzieci, więc nasza gałąź nie jest raczej rozbudowana, o wszystkich osobach napisałam już wcześniej. Z bardzo wczesnego dzieciństwa pamiętam jeszcze jedynie, że żona Antoniego miała siostrę Walentynę, która dożyła aż 99 lat (nigdy nie wyszła za mąż). Właśnie po jej śmierci gospodarstwo w Oleśnicy zostało sprzedane, a Stanisław przeniósł się do Poznania.
Także, bardzo przepraszam, że nie mogłam pomóc.

Pozdrawiam,
Agnieszka

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

08 paź 2016, 17:12

Witam
Dnia 03 stycznia 1938 roku w Oleśnicy zm. Antoni Piasecki lat 41 urodzony i zamieszkały w Oleśnicy syn Wawrzyńca i zmarłej Marianny z Buśkiewiczów.
Pozostawił żonę Władysławę z Matuszewskich.

Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

11 paź 2016, 20:07

Pani Agnieszko nic nie szkodzi i tak bardzo dużo Pani pomogła :) Czy jest Pani pewna że Walentyna to była siostra Władysławy a nie Antoniego? Antoni miał siostrę Walentynę urodzoną w 1905 roku.

Panie Zbyszku czy posiada Pan jeszcze jakieś informacje o Piaseckich z Zagórowa/Oleśnicy/Wrąbczyna po 1900 roku? Wszystko co się dało wyciągnęłam z AP w Koninie. Czy w USC w Zagórowie pozwolą mi przejrzeć akta jeśli nie mam konkretnej daty ur czy śmierci?

Re: Piaseccy z Oleśnicy Gmina Zagórów

11 paź 2016, 23:05

Jestem w 100% pewna, że Władysława z Matuszewskich miała siostrę Walentynę, miałam okazję ją spotkać kilka razy, jak byłam dzieckiem. Zmarła w 2005 roku, mając 99 lat, więc musiała urodzić się w 1906 roku- jej grób można odnaleźć również na cmentarzu w Zagórowie.

Pozdrawiam,
Agnieszka
Odpowiedz