Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Archiwum Państwowe Gniezno - prośba o pomoc

10 sty 2014, 16:48

Dzień dobry,
byłbym zobowiązany gdyby ktoś z Państwa odwiedzawszy Archiwum Państwowe w Gnieźnie mógł sprawdzić Seelenlisty dla Chwałkowa/Łubowo i Żelazkowa/Nichanowo oraz Jankowa Górnego (Morgenau). Poszukiwane nazwisko Murawski/Morawski - okres do 1882
Ze swojej strony mogę się odwdzięczyć archiwami warszawskimi lub w inny sposób.
Pozdrawiam
Marcin

Archiwum Państwowe Gniezno - prośba o pomoc

25 wrz 2016, 13:56

Zwracam się do osób odwiedzających Archiwum Państwowe Oddział Gniezno z prośbą o pomoc: chodzi mi o odszukanie, sfotografowanie i przesłanie mailem wykonanych fotografii zapisów z kart ksiąg meldunkowych wsi Niemieczkowo pow. obornicki a dotyczących rodzin Musiał i Ludek. Zapisy te powinny znajdować się w jednostkach archiwalnych, których sygnatury podaję niżej:
92/67/0/6/301
92/67/0/6/304
92/67/0/6/305
92/67/0/6/302
92/67/0/6/303
Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Wojciech

Archiwum Państwowe Gniezno - prośba o pomoc

14 paź 2016, 18:29

Zwracam się do osób odwiedzających Archiwum Państwowe Oddział Gniezno z prośbą o pomoc: chodzi mi o odszukanie, sfotografowanie i przesłanie mailem wykonanych fotografii zapisów z kart ksiąg meldunkowych wsi Kiączyn pow. szamotulski a dotyczących rodziny Musiał / zwłaszcza Stefan-Szczepan Musiał oraz Marianna Musiał zd. Bosa/. Zapisy te powinny znajdować się w jednostkach archiwalnych, których sygnatury podaję niżej:
92/72/0/4/107 - Lista dusz gromady Kiączyn
92/72/0/4/109 - Rejestr mieszkańców gromady Kiączyn
92/72/0/4/108 - Seelenliste der Gemeinde Kiączyn
92/72/0/4/110 - Seelenliste des Guts Kiączyn
92/72/0/4/111 - Lista dusz obszaru dworskiego Kiączyn
92/72/0/4/112 - Rejestr mieszkańcow obszaru dworskiego Kiączyn

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Wojciech

Re: Archiwum Państwowe Gniezno - prośba o pomoc

17 paź 2016, 10:45

Zwracam się do osób odwiedzających Archiwum Państwowe Oddział Gniezno z prośbą o pomoc: chodzi mi o odszukanie, sfotografowanie i przesłanie mailem wykonanych fotografii zapisów z kart ksiąg meldunkowych wsi Kiączyn pow. szamotulski a dotyczących rodziny Musiał / zwłaszcza Stefan-Szczepan Musiał oraz Marianna Musiał zd. Bosa/. Zapisy te powinny znajdować się w jednostkach archiwalnych, których sygnatury podaję niżej:
92/72/0/4/107 - Lista dusz gromady Kiączyn
92/72/0/4/109 - Rejestr mieszkańców gromady Kiączyn
92/72/0/4/108 - Seelenliste der Gemeinde Kiączyn
92/72/0/4/110 - Seelenliste des Guts Kiączyn
92/72/0/4/111 - Lista dusz obszaru dworskiego Kiączyn
92/72/0/4/112 - Rejestr mieszkańców obszaru dworskiego Kiączyn

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Wojciech

Re: Archiwum Państwowe Gniezno - prośba o pomoc

20 paź 2016, 10:17

Zwracam się do osób odwiedzających Archiwum Państwowe Oddział Gniezno z prośbą o pomoc: chodzi mi o odszukanie, sfotografowanie i przesłanie mailem wykonanych fotografii zapisów z kart ksiąg meldunkowych wsi Kiączyn pow. szamotulski a dotyczących rodziny Musiał / zwłaszcza Stefan-Szczepan Musiał oraz Marianna Musiał zd. Bosa/. Zapisy te powinny znajdować się w jednostkach archiwalnych, których sygnatury podaję niżej:
92/72/0/4/107 - Lista dusz gromady Kiączyn
92/72/0/4/109 - Rejestr mieszkańców gromady Kiączyn
92/72/0/4/108 - Seelenliste der Gemeinde Kiączyn
92/72/0/4/110 - Seelenliste des Guts Kiączyn
92/72/0/4/111 - Lista dusz obszaru dworskiego Kiączyn
92/72/0/4/112 - Rejestr mieszkańców obszaru dworskiego Kiączyn

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Wojciech

Re: Archiwum Państwowe Gniezno - prośba o pomoc

20 paź 2016, 11:38

Wojciechu,
czy Twoja prośba i oczekiwania nie są zbyt duże?
Z postów powyżej wynika, że nie odwiedziłeś archiwum w celu poszukiwań w księgach meldunkowych i nie jesteś zorientowany ile czasu trzeba poświęcić aby przejrzeć wyliczone przez Ciebie jednostki.
To zajmie w jednym dniu prawie wszystkie godziny w jakich jest czynna pracownia w APP O/Gniezno.
Bywam, ale się podejmę.
A tak z ciekawości - ile masz kilometrów do Gniezna? - ja 50.

Re: Archiwum Państwowe Gniezno - prośba o pomoc

20 paź 2016, 14:33

Witam.
Gwoli wytłumaczenia: moja prośba skierowana była przede wszystkim do forumowiczów mieszkających w Gnieźnie lub najbliższej okolicy. Do Gniezna mam trochę ponad 100 km w jedną stronę i dlatego zwróciłem się o pomoc.
Bywam w archiwum poznańskim i wiem ile zajmuje przejrzenie poszczególnych ksiąg - wystarczy kilkanaście sekund na odczytanie kolumny nazwisk po lewej stronie księgi meldunkowej, czasem krócej jeśli występują pojedyncze osoby.
Jeśli moja prośba i oczekiwania są zbyt duże to proszę o potraktowanie ich jako niebyłe, poradzę sobie w inny sposób.
Sam realizuję prośby Przyjaciół z forum Gniazda i traktuję je priorytetowo, niezależnie od ilości przejechanych kilometrów i poświęconego czasu. Prośba o pomoc innego Genealoga jest dla mnie święta, nie każdy przecież może prowadzić swoje poszukiwania tylko i wyłącznie w miejscu swego zamieszkania.
Pozdrawiam, Wojciech.

Re: Archiwum Państwowe Gniezno - prośba o pomoc

20 paź 2016, 16:14

Potwierdzam, sam korzystam z pomocy Wojtka, więc chyba ma prawo również prosić o pomoc.
Odpowiedz