Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

17 lis 2016, 22:08

Witam. Poszukuje informacji na temat Franciszki Majdańskiej z domu Pietrzyńska żona Ignacego Majdańskiego mieli jednego Syna Romana który ur się 1857 tak wszyscy mówili a okazuje się że mieli w sumie 8 dzieci. Rodzeństwo Romana to Siostra Marianna ur. w 1852 Karolina ur. 1854 Aniela ur. 1859 Stanisław ur. 1862, Józef ur. 1864 Konstancja ur. 1867 Stanisław ur 1869 wszyscy urodzeni w Kowalach Gmina Praszka woj. Opolskie obecnie. Ale nikt w rodzinie nigdy nic o nich nie mówił wiec nie są zna ich losy czy mieli własne rodziny czy przenieśli się w inna część kraju nie wiadomo nic niestety. Tak właściwie nie wiem skąd pochodzili Ignacy i Franciszka dotarłem do aktu urodzenia Franciszki Pietrzyńskiej z 1830 r. z którego wynika że urodziła się i wzięła ślub w 1851 z Ignacym w Piotrkowie ale nie pisze jaki Piotrków czy Trybunalski czy Kujawski. Rodzice Franciszki to Stanisław i Petronela Pietrzyńska z.d. chyba Kuryn. Aktu urodzenia Ignacego wciąż nie odnalazłem wiem że jego rodzice to Maciej i Gertruda Majdańska z.d. Pielarska wzięli ślub w 1827 w Przespolewie Pańskim. Ignacy i Franciszka uciekli do wioski Kowale gmina Praska obecnie woj. Opolskie kiedyś częstochowskie i również łódzkie. Franciszka była z rodziny właścicieli ziemskich Ignacy pracował w ich majątku jako koniuszy rodzina Franciszki nie akceptowała jej związku dlatego uciekła z Ignacym była jedynaczka podobno. Oboje zmarli w 1883 r w Kowalach i pochowani zostali w Praszce lecz nie ma ich grobów już. z Informacji z AP w Łodzi uzyskałem tylko info że Akta z Parafii Rzymskokatolickiej w Uniejowie są w AP Poznań oddział w Koninie i że tam mam szukać jej aktu urodzenia więc teraz sam już nie wiem jak to było. Może ktoś ma jakieś info o nich, wie coś więcej niż mi się udała dowiedzieć. Będę wdzięczny za każda pomoc, informacje.
Pozdrawiam Marcin z Praszki.

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

17 lis 2016, 22:28

Witam,
Skany ksiąg parafii Uniejów od roku 1812 znajdziesz tutaj.
http://basia.famula.pl/skany

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

28 lis 2016, 00:03

Witam ustaliłem , że Franciszka była jednak z Piotrkowa Trybunalskiego. Ignacy ur się w 1828 r. w Świdlach Parafia Przespolew Pański. Jeśli ktoś wie coś więcej będę wdzięczny ponieważ ja utknąłem w miejscu na razie niestety. Może ktoś z osób mieszkających w tamtych stronach coś słyszał coś kojarzy jestem ciekaw czy oni mieli rodzeństwo jakie były ich losy za nim ssie tutaj znaleźli.

Marcin Słowik

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

28 lis 2016, 06:44

Witam,
Wszystkie wyniki dla nazwiska Majdański z woj. wielkopolskiego.
Urodzenia:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... t&lang=pol
Zgony:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... t&lang=pol
Małżeństwa:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... t&lang=pol

Księgi Przespolewa Pańskiego znajdują się w APP.

http://www.szukajwarchiwach.pl/search?q=przespolew

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

03 gru 2016, 23:02

Witam. Czy ktoś kojarzy wie coś o Ulicach Wielkia Wieś, Warszawska, Warszawskie Przedmieście w Piotrkowie Trybunalskim. Ktoś kojarzy nazwisko Kardynia.

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

03 gru 2016, 23:05

Ojciec Franciszki Pietrzyńskiej mieszkał na ulicy Warszawskiej w Piotrkowie Trybunalskim zmarł w 1831r. Miał oprócz Franciszki według informacji z jego aktu zgonu jeszcze 4 synów Władysława Ignacego, Wincentego, Pawła.

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

07 gru 2016, 21:05

mslowik2@o2.pl napisał(a):...Ktoś kojarzy nazwisko Kardynia.
Kojarzy:
Józefa Krochmalska *ok. 1820 +przed 1842
rodzice: Walenty Krochmalski i Antonina Kardynia
ślub: Józef Krasnodębski i Józefa Krochmalska w 1839 w Piotrkowie Tryb., akt nr 23

Józefa Krochmalska była 1. żoną Józefa Krasnodębskiego. Prawdopodobnie nie było dzieci.
Józef był później jeszcze 2-krotnie żonaty.

To jedyna informacja dot. nazwiska Kardynia w moim archiwum.

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

07 gru 2016, 23:31

Witam Krystno. Moja Petronela Pietrzyńska z.d. Kardynia urodziła się około 1792 ponieważ w 1830 gdy urodziła się jej i Stanisława Pietrzyńskiego córka Franciszka to miała ona jakieś 38 lat tak wynika bynajmniej z aktu ur Franciszki. Stanisław zm w 1831 r. Petronela nie wiem kiedy jeszcze. Twoja Kardynia kim była dla Ciebie. Czy w Piotrkowie istnieją jeszcze te ulicy które wymieniałem w poprzednim poście. a o Pietrzyńskich nic nie słyszałaś z Piotrkowa podobno była to rodzina właścicieli ziemskich.

Marcin Słowik

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

08 gru 2016, 14:17

Jak podałam, nie mam więcej informacji o Kardyniach. Nie mam też nic o Pietrzyńskich.
Tę Antoninę podałam tak z uwagi na nazwisko, jak i jej związek z Piotrkowem Tryb. Może jakoś jest z Twoją rodziną powiązana, a może nie.
Relacji żadnych naszych nie ma.
Natomiast Józef Krasnodębski miał gromadkę dzieci, ale z 2. małżeństwa. Był młynarzem, miał młyn k. Konina, a później w okolicach Piotrkowa Tryb.
Piotrkowa Tryb. nie znam i innych wzmianek z nim nie mam. To wszystko, co da się o tym powiedzieć.

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

11 gru 2016, 23:40

Gdzie znajdę w internecie akta Piotrkowa Trybunalskiego poniżej 1820 r.

Marcin Słowik

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

15 gru 2016, 22:45

Stanisław Pietrzyński Urodzony Około 1778 r Ślub z Marianna Pietrzyńską daty ślubu i nazwiska rodowego nie znam miał z nią syna: Władysław (żona Emilia) Piotrków Trybunalski Około 1814 r Śmierć żony Marianny Około 1818 r 2 Ślub z: Petronella (z d. KARDYNIA) około 1819 jej rodzice to Agnieszka (z d. PRĄŻYŃSKA) i Franciszek KARDYNIA KARDYN KARDYŃ Stanisław miał z nią dzieci Teofila Grzegorza WIELKA WIEŚ(obecnie w granicach PIOTRKOWA), woj. łódzkie, powiat Piotrków Trybunalski 16 lis 1820, który zmarł 23 czerwca 1822 r. syna Wincentego ur 1826 r ,Pawła ur 15 styczeń 1827 Antoniego ur 1828 r. zmarł w 1829, Ignacy data nieznana, Franciszka (m. Ignacy) MAJDAŃSKA (z d. PIETRZYŃSKA) ur 1 kwi 1830 w Piotrkowie której to właśnie szukam . Po śmierci Stanisława który zmarł w 1831 gdy Franciszka miała rok jej matka Petronella wyszła powtórnie za mąż za Antoniego BUCZKOWSKI BUĆKOWSKI PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 26 lut 1840 r. a jego rodzicami byli Józef (ż. Katarzyna z. d. DĘBSKA) BUCZKOWSKI. Petronella miała z nim syna Antoniego ur 8 styczeń 1841 r i syna Feliksa 18 maj 1843 r. Maciej MAJDAŃSKI Urodzony około 1808 jego rodzice to Szymon i Katarzyna z.d. Jasiak bracia Macieja to Szymon Urodzony Około 1771 i Paweł Urodzony 12 styczeń 1811 ze Strzałkowa Gmina Lisków woj.wielkopolskie jego żoną była Gertruda z.d. Pielarska byli oni rodzicami Ignacego ur w Będziechowie męża Franciszki. rodzicami Gertrudy matki Ignacego byli Marcin (ż. Marcjanna) PIELARSKI ze Świdli nazwisko rodowe ani daty są nieznane. To wszystko co wiem na chwilę obecną. Będę wdzięczny za każdą dodatkowa informacje wskazówkę.

Re: Przodkowie o nazwiaskach Pietrzyńscy, Majdańscy

16 gru 2016, 16:45

witam,
polecam Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi
Mikrofilmy akt z zasobu Archiwum Archidiecezjalnego w Łodzi
księgi metrykalne parafii Parafia Piotrków Trybunalski 1627-1778
Odpowiedz