Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Olszyna parafia Ostrzeszów, 1900 r.

20 mar 2011, 14:11

Witam!

Będę wdzięczny, jeśli ktoś z Was spojrzy do księgi chrztów parafii Ostrzeszów. Chodzi mi o odnotowanie wszelkich danych zamieszczonych przy urodzeniu ...08.1900 r. Bronisławy Górskiej. Ważna jest też dla mnie sygnatura akt, nr strony/karty i pozycja w celu ewentualnego zamówienia zdjęcia lub metryki.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Olszyna parafia Ostrzeszów, 1900 r.

03 gru 2016, 16:12

Witajcie

Ja w troszkę wcześniejsze lata chciałabym wniknąć. Mam pytanie do znawców historii okolic Ostrzeszowa. W Olszynie obecny kościółek był wniesiony w latach 1820-21. Gdy mój prapradziadek rodził się w Olszynie w 1829 roku, chrzest odnotowany jest w Ostrzeszowie. Jaki mógłby być powód tego? Z wypowiedzi Jarka wnioskuję, że działo się tak i później. Będę wdzięczna za wyjaśnienia.
Pozdrawiam
Margola

Re: Olszyna parafia Ostrzeszów, 1900 r.

03 gru 2016, 17:24

margola napisał(a):Witajcie

Ja w troszkę wcześniejsze lata chciałabym wniknąć. Mam pytanie do znawców historii okolic Ostrzeszowa. W Olszynie obecny kościółek był wniesiony w latach 1820-21. Gdy mój prapradziadek rodził się w Olszynie w 1829 roku, chrzest odnotowany jest w Ostrzeszowie. Jaki mógłby być powód tego? Z wypowiedzi Jarka wnioskuję, że działo się tak i później. Będę wdzięczna za wyjaśnienia.
Pozdrawiam
Margola


Witam,
Z tego co mi wiadomo kościółek w Olszynie nie był kościołem parafialnym, ale podlegał parafii w Ostrzeszowie, tak zresztą jest do dziś, więc chrzty i inne akty były odnotowywane w księgach parafialnych.
Moi rodzice brali ślub w kościele św. Małgorzaty na Śródce, a odnotowany został w księgach katedralnych, bo kościół na Śródce jest tylko kościołem pomocniczym, a nie parafialnym.

Re: Olszyna parafia Ostrzeszów, 1900 r.

03 gru 2016, 18:22

Dzięki Henryku.
Czyli właściwie, to nie wiadomo czy chrzest był w Olszynie czy w Ostrzeszowie. Pewnie zależy, gdzie tego dnia proboszcz urzędował.
Jeszcze raz dziękuję.

Re: Olszyna parafia Ostrzeszów, 1900 r.

04 gru 2016, 09:35

Jarek napisał(a):Witam!

Będę wdzięczny, jeśli ktoś z Was spojrzy do księgi chrztów parafii Ostrzeszów. Chodzi mi o odnotowanie wszelkich danych zamieszczonych przy urodzeniu ...08.1900 r. Bronisławy Górskiej. Ważna jest też dla mnie sygnatura akt, nr strony/karty i pozycja w celu ewentualnego zamówienia zdjęcia lub metryki.

Pozdrawiam
Jarek


Witam,
Czy akt urodzenia USC Bronisławy Górskiej już masz? Jest tam z pewnością więcej informacji niż w akcie chrztu.
http://szukajwarchiwach.pl/11/730/0/1/8 ... /#tabSkany

Re: Olszyna parafia Ostrzeszów, 1900 r.

06 gru 2016, 23:42

Henryk Krzyżan napisał(a):
Jarek napisał(a):Witam!

Będę wdzięczny, jeśli ktoś z Was spojrzy do księgi chrztów parafii Ostrzeszów. Chodzi mi o odnotowanie wszelkich danych zamieszczonych przy urodzeniu ...08.1900 r. Bronisławy Górskiej. Ważna jest też dla mnie sygnatura akt, nr strony/karty i pozycja w celu ewentualnego zamówienia zdjęcia lub metryki.

Pozdrawiam
Jarek


Witam,
Czy akt urodzenia USC Bronisławy Górskiej już masz? Jest tam z pewnością więcej informacji niż w akcie chrztu.
http://szukajwarchiwach.pl/11/730/0/1/8 ... /#tabSkany


Witam,
dzięki. W księdze chrztów jest jeszcze data chrztu, rodzice chrzestni i często miejsca ich zamieszkania. Tych danych również szukam, a nie ma ich w księdze USC.

Pozdrawiam,
Jarek
Odpowiedz