Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Poznań. Czy znajdę księgi metrykalne online dla 1928 r. ?

07 gru 2016, 09:05

Czy gdzieś w internecie znajdę księgi metrykalne dla Poznania (1928 rok zgony)?

Re: ksiegi metrykalne Poznania online

07 gru 2016, 09:30

Księga zgonów z roku 1928 jest prawdopodobnie jeszcze w USC Poznań.
Jeśli to ktoś z Twoich bezpośrednich przodków, to możesz zamówić odpis tego aktu zgonu w dowolnym USC na terenie kraju.

Re: ksiegi metrykalne Poznania online

07 gru 2016, 10:28

Minęło 80 lat i jeśli wykarze się interes prawny lub bliskie pokrewieństwo, USC w Poznaniu udostępni księgę do wykonania sobie samemu zdjęcia. Najpierwsz nalezy złożyć podanie a później umówić się trzeba na termin w którym księga będzie udostępniona. To działa !
Pozdrawiam
krysia

Re: ksiegi metrykalne Poznania online

07 gru 2016, 11:36

Poznańskie akty zgonu z 1928 r na pewno są jeszcze w USC Poznań. Zamawianie w dowolnym USC w kraju odpisu poznańskiego aktu zgonu z 1928 r. jest bezcelowe, bo i powołując się na ustawę o USC urząd tego nie zrobi /starsze niż 80 lat nie podlegają migracji/. Ja już zamawiałem odpis aktu zgonu z Poznania w innym USC i Poznań "wysłał mnie na drzewo".
Pozdrawiam, Wojciech

Re: ksiegi metrykalne Poznania online

07 gru 2016, 15:13

Dziękuję wszystkim, zadzwoniłem do USC, okazało się, że księgi są w archiwum ale archiwum USC a nie państwowym. Napisałem listowną prośbę o udostępnienie. Zobaczymy co będzie dalej.
Odpowiedz