Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

blog o genealogii

29 gru 2016, 13:10

Witam. Chciałbym poznać opinię forumowiczów na temat powstania i prowadzenia blogu konkretnego rodu (nazwiska), na którym każdy zainteresowany mógłby wpisać swoje materiały, doświadczenia itp rzeczy dotyczące tematu blogu. Czy ktoś już coś takiego prowadzi? Gdzie i jak bezpłatnie można coś takiego założyć? pozdrawiam - Wiktor

Re: blog o genealogii

04 sty 2017, 15:37

Jest sporo blogów genealogicznych (bez kłopotu znajdziesz je w google), zwykle są prowadzone przez pojedynczych autorów. Jeśli chodzi o darmowy system, polecam platformę Worpdress.

Pozdrawiam
Witold

Re: blog o genealogii

19 sty 2017, 11:56

Dziękuję za wpis.

Re: blog o genealogii

21 sty 2017, 12:30

Witam,
Wszystko zależy od tego jaki cel chcesz osiągnąć. Spróbuj zastanowić się też nad prowadzeniem strony internetowej, zamiast bloga. Tam też możesz określonym osobom udostępnić możliwość prowadzenia podstron i wpisów, a jednocześnie masz kontrolę nad tym co jest publikowane na takiej stronie. Poza tym uważam, że strona daje większe możliwości publikacji dokumentów, jest bardziej przejrzysta i bardziej funkcjonalna. Ja mam stronę rodzinną , na której opisuję historię rodziny i wiele innych ciekawych wątków historycznych na darmowej webnode.com to bardzo dobra strona i ma wiele możliwości, oferuje dużo różnych formatów stron. Jeśli ciebie to zainteresuje to odwiedź moją stronę sowiniec.webnode.com zobaczysz jak to wygląda , może coś z tego co już zrobiłem podpowie tobie kierunek.
Pozdrawiam Marek

Re: blog o genealogii

21 sty 2017, 16:02

Na początek zapraszam do mnie. Od kilku lat piszę bloga o swojej rodzinie
http://hudzikowie.blogspot.com

Re: blog o genealogii

21 sty 2017, 18:38

reflex1 napisał(a):Na początek zapraszam do mnie. Od kilku lat piszę bloga o swojej rodzinie
http://hudzikowie.blogspot.com


Byłem, zobaczyłem i jeszcze nieraz tam zawitam. Pawle to bardzo sympatyczny blog, wreszcie to co szukałem, bardzo lubię historie rodzinne, a nie tylko suche drzewo genealogiczne, które w zasadzie poza datami niewiele mówi, a przecież za tym schowani są kiedyś żywi ludzie. Pozwolę sobie na odwiedziny twojej strony i może coś uda mi się napisać na twój adres mailowy, tutaj raczej nie miejsce na to.
Pozdrawiam serdecznie Marek

Re: blog o genealogii

21 sty 2017, 21:38

Dzięki za miłe słowa.
Odpowiedz