Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuję praprababci

07 lut 2017, 21:28

Witam.
Poszukuję aktu zgonu mojej praprababci Marianny Kołuckiej zd.Kopczyńskiej ostatnio zamieszkałej w Babiaku.
Posiadam kopię aktu zgonu jej syna Konstantego Kołuckiego zmarłego w wieku 66 lat 17.09.1942 w Babiaku w którym jest informacja o ostatnim miejscu zamieszkania jego matki.
Niestety poszukiwania aktu zgonu przez bardzo miłą panią z USC nie dały rezultatu choć przeczesała ona spory obszar czasowy.
Wg przekazów rodzinnych doczekała babcinka bardzo sędziwego wieku. Myślę że zgon nastąpił po wojnie ale gdzie i kiedy?
Tego bym chciał się dowiedzieć.
Pomożecie :)

Re: poszukuję praprababci

07 lut 2017, 22:42

Witam,
Jeśli wiesz gdzie byli chowani mieszkańcy Babiaka, to może warto napisać do parafii/zarządu cmentarza.
Kałuccy byli też chowani w Kole, może to rodzina?
http://nekropolia.kolo.pl/index.php?dzial=spis

Re: poszukuję praprababci

16 lut 2017, 21:39

Witam.
Dzwoniłem również do USC w sąsiednich gminach ale tam również nic nie było(pozostaje mi wierzyć na słowo że rzeczywiście panie urzędniczki szukały).
Są jeszcze powojenne spisy ludności ale w tej chwili dla mnie niedostępne :( musiałbym wybrać się do AP Konin
Pozdrawiam

Re: poszukuję praprababci

17 lut 2017, 08:30

Dysponujesz aktem urodzenia praprababci? Bardzo często tam znajduje się adnotacja o dacie i miejscu zgonu.

Re: poszukuję praprababci

17 lut 2017, 22:21

Witam.
Niestety nie jestem w posiadaniu takiego aktu.Dlatego szukam aktu zgonu by dojść do miejsca urodzenia.
Mam akt urodzenia Marianny Kopczyńskiej nr 41/1855,Trzebuchowo parafia Brdów z tym że niestety nie mogę tego zweryfikować :(
Pozdrawiam
Odpowiedz