Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Murkowscy z BUKU.

31 paź 2010, 18:04

Witam serdecznie.
Poszukuję rodzinę Murkowskich z Buku.
Mieszkali kiedyś przy rynku w kamienicy.
Pamiętam z opowiadać że, ciotce było na imię Sabina która wyszła za mąż za Murkowskiego.
Nazywała się z domu Gierczyk. Jej rodzice są pochowani na cm. w Kuślinie.
Jest wnuczką Ignacego 1867-1938 i Agnieszki zd. Wróż 1868-1944 Faustmann - których grób zładuje się na cm. w Dusznikach.
Wiem że mieli tylko córki m.in Krystynę i Ewę. Na temat tej rodziny więcej nie wiem. Zachowała się pamiątka po rodzinie Murkowskich w moim albumie, a jest nią fotografia małzeństwa Murkowskich.

Proszę o wskazówki... :) :) :)

Re: Murkowscy z BUKU.

26 lis 2010, 03:59

Jacku skontaktuj sie moze z Krzysztofem Nadobnikiem z Buku, /tutaj Cristovoro/, rodzony bukowianin. Nazwiska te brzmia dla mnie znajomo, moja babcia byla z Buku, bywalam z Nia w Buku b.czesto swego czasu.

Re: Murkowscy z BUKU.

04 kwi 2013, 15:04

W nawiązaniu do tytułu tego wątku -

interesuję się genealogią rodziny Murkowskich (Morkowskich i Mórkowskich) z Buku i okolic - głównie z XVIII wieku - do połowy XIX stulecia. Zarys genealogii Murkowskich i rodzin spokrewnionych, opublikowałem w formie schematycznej, na mojej stronie internetowej, pod adresem: http://www.formanowicz.pl/rody/drzewa/drzewo_20180.html

Szukam osoby (być może wywodzącej się z tej rodziny?) zainteresowanej również tym tematem.

Re: Murkowscy z BUKU.

23 mar 2017, 11:55

Obecnie trochę przy tym "grzebię". Bardzo dobrą książkę odnoszącą się do wstępnej genealogii napisał p. Formanowicz mnie interesują jeszcze losy Wiktora Mórkowskiego burmistrza Buku, po roku 1814. W tym celu muszę zastosować metodę p. Formanowicza czyli przejrzeć księgi archiwum.
Odpowiedz