Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuję mieszkańców Kotlina

17 mar 2017, 19:00

Poszukuję osób mieszkających w Kotlinie. Szukam wszelkich informacji dot. mojego tragiczne zmarłego tam w latach 50 dziadka.
pozdrawiam
Martyna

Re: poszukuję mieszkańców Kotlina

18 mar 2017, 11:35

Jeśli był to tragiczny wypadek, to być może znajdziesz jakieś informacje w starych gazetach w WBC.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra

Re: poszukuję mieszkańców Kotlina

18 mar 2017, 13:50

To było pobicie. Dziękuję za link, niestety nic nie znalazłam ...
pozdrawiam

Re: poszukuję mieszkańców Kotlina

18 mar 2017, 14:28

martlo napisał(a):To było pobicie. Dziękuję za link, niestety nic nie znalazłam ...
pozdrawiam

Podaj nazwisko i imię.
Znam trochę osób z Kotlina i pobliskich miejscowości. :)

Re: poszukuję mieszkańców Kotlina

19 mar 2017, 09:21

Władysław Kasprzak ur w 1920 zmarł 13 września 1950 r w Środzie Wlkp ale przyczyną śmierci było pobicie którego dokonano w Kotlinie. Podobno ludzie przez okna patrzyli na to ale bali się wyjść z domu bo sprawcy byli bardzo brutalni. Szpital w Jarocinie był wtedy w remoncie dlatego dziadka zawieziono do Środy ale tam lekarz uznał,że nie warto przewozić go dalej do Poznania bo i tak nie przeżyje transportu. Zanim moja babcia dojechała pociągiem z Kotlina do Środy dziadek już zmarł ... tyle wiem... . Znam też nazwisko co najmniej jednego ze sprawców.. Był proces w tej sprawie ale bez wyroku..

Re: poszukuję mieszkańców Kotlina

24 mar 2017, 13:33

martlo napisał(a):Władysław Kasprzak ur w 1920 zmarł 13 września 1950 r w Środzie Wlkp ale przyczyną śmierci było pobicie którego dokonano w Kotlinie. Podobno ludzie przez okna patrzyli na to ale bali się wyjść z domu bo sprawcy byli bardzo brutalni. Szpital w Jarocinie był wtedy w remoncie dlatego dziadka zawieziono do Środy ale tam lekarz uznał,że nie warto przewozić go dalej do Poznania bo i tak nie przeżyje transportu. Zanim moja babcia dojechała pociągiem z Kotlina do Środy dziadek już zmarł ... tyle wiem... . Znam też nazwisko co najmniej jednego ze sprawców.. Był proces w tej sprawie ale bez wyroku..

Przykro mi, pytałam się znajomych, ale obecne pokolenie nic nie wie na ten temat.
Nazwisko Kasprzak jest bardzo popularne zarówno w Kotlinie, jak i w pobliskich miejscowościach. :(
Odpowiedz