Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Program do pobierania skanów

14 lut 2013, 10:47

Witam
czy istnieje jakiś program do pobierania skanów z serwisu szukajwarchiwach.pl, coś na zasadzie programu FASTFILM dla familysearch.

Re: Program do pobierania skanów

12 mar 2013, 19:56

Dobry wieczór!

W nawiązaniu do Pańskiego pytania- wystarczy, że wybierze Pan interesujący go skan, kliknie pierwszą ikonkę znajdującą się u dołu po prawej stronie, otworzy się Panu nowa karta (powiększony skan) i teraz wystarczy, zejść na dól strony (jeszcze miesiąc temu było na górze) i kliknąć pobierz.

Mam nadzieję, że pomogłem, w razie czego mogę Panu ściągnąć odpowiednie skany i wysłać e-mailem.

Serdecznie pozdrawiam.

Mariusz Grzegórski.

Re: Program do pobierania skanów

13 mar 2013, 07:43

jak rozumiem pytającemu chodzi o pobieranie hurtem a nie w detalu :-)
bodajże na forgenie jest taki wątek i ktoś się deklarował że popełnił program/skrypt o podobnych możliwościach jak fastfilm

Re: Program do pobierania skanów

27 mar 2013, 21:31

ano, jest taki programik

http://forgen.pl/forum/viewtopic.php?f= ... 3w#p112873

Pozdrawiam
Jarek

Re: Program do pobierania skanów

04 lis 2014, 22:40

Witam. Czy posiada ktoś ten program do pobierania skanów, który był na forgenie gdyż link do jego pobrania już nie działa.

Re: Program do pobierania skanów

05 lis 2014, 07:55

Aktualny link:
http://wrzucacz.pl/file/1371413801590/WebProject.exe
pozdrawiam
Tomek

Re: Program do pobierania skanów

05 lis 2014, 10:02

Super! Dziękuję

Re: Program do pobierania skanów

29 maja 2016, 22:30

Tak tylko wrzucę w wątek - może kogoś zainteresuje. Jeżeli ktoś przypadkiem korzysta z Linuksa (albo czegoś uniksowego gdzie jest python np macos ) i denerwuje go przeglądanie przez www szukajwarchiwach to popełniłem kilkulinijkowy skrypcik zaciągający archiwum - https://github.com/theundefined/szukajwarchiwach.
Oczywiście użycie pod rozwagę i na własną odpowiedzialność ;)

Re: Program do pobierania skanów

31 maja 2016, 10:25

skrypt super, thnx :)
ps: moglby jeszcze usuwac cache'owane pliki z tempa bo szkoda miejsca
jk

Re: Program do pobierania skanów

31 maja 2016, 16:45

Marshall napisał(a): [...] wystarczy, że wybierze Pan interesujący go skan, kliknie pierwszą ikonkę znajdującą się u dołu po prawej stronie, otworzy się Panu nowa karta (powiększony skan) i teraz wystarczy, zejść na dól strony (jeszcze miesiąc temu było na górze) i kliknąć pobierz.

Pomimo dokładnej instrukcji - nie potrafię. Nie mogę znaleźć "Pobierz" :) Jednak genealogiawarchiwach.pl wymaga biegłości, o ile nie informatycznego wykształcenia.

Jeśli znajdzie się dobra dusza, która to potrafi, to bardzo proszę o pobranie jednego (dosłownie = 1) skanu. Pod linkiem https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big otworzy się skorowidz urodzonych w Brześciu Kujawskim w 1860 r. Pod poz. 92 (dziesięć razy kliknąć w lewo) jest akt urodzenia Michała Edwarda Ganowicza, s. Stanisława i Julii. Bardzo proszę o skan tej strony :!:

Mój e-mail: mariusz@formanowicz.pl

PS. Moja prośba już została zrealizowana. Bardzo dziękuję Pawłowi :)

Re: Program do pobierania skanów

01 cze 2016, 09:49

CZy tym programem można również ściągnąć pliki z genealodzy.pl ?

Re: Program do pobierania skanów

01 cze 2016, 10:39

Witam.
Na genealodzy.pl nie potrzebny jest program do ściągania plików.
Kiedy otworzysz odpowiednią księgę i stronę z aktem, to po lewej stronie, na samej górze, nad napisami " powiększ i pomniejsz " są trzy małe ikonki. Trzeba najechać myszką na tę trzecią ikonkę od lewej strony i kliknąć. Zdjęcie tej strony aktów zostanie pobrane na Twój komputer.

Re: Program do pobierania skanów

01 cze 2016, 10:53

Tak dla przypomnienia - dobrze opisane pobieranie skanów na " Genealogiawarchiwach.pl " jest tutaj

viewtopic.php?f=2&t=9831&start=80

Re: Program do pobierania skanów

01 cze 2016, 15:03

Mariusz napisał(a):
Marshall napisał(a): [...] wystarczy, że wybierze Pan interesujący go skan, kliknie pierwszą ikonkę znajdującą się u dołu po prawej stronie, otworzy się Panu nowa karta (powiększony skan) i teraz wystarczy, zejść na dól strony (jeszcze miesiąc temu było na górze) i kliknąć pobierz.

Pomimo dokładnej instrukcji - nie potrafię. Nie mogę znaleźć "Pobierz" :) Jednak genealogiawarchiwach.pl wymaga biegłości, o ile nie informatycznego wykształcenia.

Jeśli znajdzie się dobra dusza, która to potrafi, to bardzo proszę o pobranie jednego (dosłownie = 1) skanu. Pod linkiem https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... archer=big otworzy się skorowidz urodzonych w Brześciu Kujawskim w 1860 r. Pod poz. 92 (dziesięć razy kliknąć w lewo) jest akt urodzenia Michała Edwarda Ganowicza, s. Stanisława i Julii. Bardzo proszę o skan tej strony :!:

Mój e-mail: mariusz@formanowicz.pl

PS. Moja prośba już została zrealizowana. Bardzo dziękuję Pawłowi :)


Ten opis ewidentnie odnosi się do szukajwarchiwach.pl a nie do genealogiawarchiwach.pl (na tym ostatnim najwyraźniej prowadzący projekt nie chcą umożliwić pobrania skanu w żaden prosty sposób).

Re: Program do pobierania skanów

10 cze 2016, 16:16

Łukasz Bielecki napisał(a):... (na tym ostatnim najwyraźniej prowadzący projekt nie chcą umożliwić pobrania skanu w żaden prosty sposób).

No, właśnie.
Stąd pobieram w "nieprosty" sposób.

Korzystanie z tego portalu to droga przez mękę, ale cóż... już o tym pisaliśmy.

Re: Program do pobierania skanów

23 cze 2017, 23:34

Witam !
Poszukuję programu do pobierania skanów !
Proponowany FASTFILM już nie działa ?!
Czy macie propozycję w tym temacie?

Marek

Re: Program do pobierania skanów

26 cze 2017, 19:57

WebProject
Odpowiedz