Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Re: Genealogia DNA czyli genetyka vs genealogia

09 sie 2017, 19:54

Wielkie dzięki Tomku. Przeczytałam uważnie. Ja nie zamierzam robić testów, kasa na to nie zezwala, niestety. Musi mi wystarczyć to, co podał daleki krewny, nosi to samo nazwisko co ja. Idziemy tą samą "czerwoną ścieżką". I to mi wystarczy:)

A jeśli któryś z przodków był z nieprawego łoża, tak jak w opisanym artykule o Ryszardzie III? Nie znamy, ojca, dziadka, itd. ze strony ojca. Przez Polskę przetaczały się wojny, kobiety były gwałcone, miały nieślubne dzieci z rożnych przyczyn. Wówczas taki test nie może być zgodny z resztą rodziny. I robi się niezły galimatias w drzewie rodzinnym. I co wtedy, czego dalej szukać?:)

17 sie 2017, 12:51

Gdyby ktoś zamawiał zestaw do badań DNA przez Groupon, to można zaoszczędzić dodatkowe $ za pośrednictwem Giving Assistant. W tej chwili za rejestrację z poniższego linka dają 5$, za zakup testu Family Finder na Groupon 6$.

https://givingassistant.org/?rid=gq4TvLhte7

Po utworzeniu konta wypełniamy profil, wybieramy sposób wypłaty przez PayPal i szukamy sklepu "Groupon". Przycisk "Shop Now" przekierowuje nas na Groupon, gdzie należy odszukać Family Finder.

Pieniądze zwracają po 3 miesiącach od zakupu (sprawdzone!). Pieniądze z PayPal można wykorzystać na inne zakupy lub wypłacić na rachunek bankowy. Nie jest to może najprostsza droga robienia zakupów, ale myślę że warto. W razie problemów służę pomocą :)

Pozdrawiam
Piotr

06 wrz 2017, 15:49

Czas jakiś temu za rekomendacji Lili stałem się posiadaczem e-booka:
Adam Rutherford, Krótka historia wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli
książka też moim zdaniem warta przeczytania.

W tej chwili w jednej z księgarni ta pozycja w wersji e-book w promocyjnej cenie 19.90 (cena regularna >30 zł):
https://upolujebooka.pl/oferta,85350,kr ... _zyli.html
Odpowiedz