Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Re: AP Kalisz

27 lut 2012, 14:20

Prosił bym o pomoc w Archiwum w Kaliszu :) Prosił bym że jak by ktoś miał czas żeby mi sprawdził w archiwum spis mieszkańców wsi Jasne Pole k. Krotoszyna chodzi mi o nazwisko Klimek szczególnie Piotr, Jan, Marianna wiem że Piotr urodził się w 1879 wiec takie lata z góry dziękuje

Re: AP Kalisz

27 kwi 2012, 17:02

Dzień dobry!
Czy ktoś w najbliższym czasie będzie może w AP Kalisz? Jeśli tak, proszę o kontakt prywatny. Rozchodzi mi się o sprawdzenie jednego aktu małżeństwa.

Re: AP Kalisz

14 lip 2013, 20:37

Witam
Mam ogromną prośbę. W najbliższym czasie nie będę mógł wyjechać do AP w Kaliszu, a pilnie potrzebuję sprawdzić coś.
Dokładnie dane z aktu nr 51/1874 z USC Odolanów (wg PP) - ślub Józefa Maciejewskiego i Marianny Mazurek.

Jeśli ktoś planuje pobyt w AP w najbliższym czasie gorąco proszę o sprawdzenie tego aktu, szczególnie interesują mnie dane rodziców Marianny i miejsce jej zamieszkania.

Z góry dziękuję

Marcin Lis

Re: AP Kalisz

14 lip 2013, 20:44

Pracownia naukowa w AP Kalisz jest nieczynna cały lipiec.Na początku sierpnia mogę sprawdzić.

Grażyna

Re: AP Kalisz

14 lip 2013, 20:53

Nie sprawdziłem okresu wakacyjnego dla pracowników AP :)

dziękuję za chęć pomocy, będę czekał

pozdrawiam
Marcin Lis

Re: AP Kalisz

19 lip 2013, 12:09

Witam
Pani Grażyno, okazuje się że akt ten będzie w USC Sulmierzyce a numer który podałem jest zapisem z parafii odolanowskiej. Więc gorąca prośba aby sprawdzić rok 1874 ale USC Sulmierzyce

pozdrawiam
Marcin

Re: AP Kalisz

19 lip 2013, 18:02

Przeczytałam i zapisałam
Grazyna

Re: AP Kalisz

22 lip 2013, 06:44

Witam,

Czy i ja mogę mieć prośbę przez duże "P" :)

Chciałem prosić o pomoc w odnalezieniu aktu urodzenia swojej prababki Stanisławy Zakręt urodzonej w parafii Kraszewice w listopadzie 1864 roku /wieś Mielcuchy/. Zwracałem się już z tą prośbą do AP w Kaliszu, podając dokładną datę urodzenia jaka figuruje w akcie zgonu /13 listopad 1864/. Niestety efekt kwerendy był negatywny. Podejrzewam więc że data urodzenia mojej prababki zapisana w akcie zgonu jest błędna. Może chodzi o rok w przód lub w tył, a może tylko miesiąc ? Czy mogę prosić o pomoc ?


Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Kraszewice, sygn. 139 – księga urodzeń, małżeństw i zgonów

Re: AP Kalisz

22 lip 2013, 07:24

Pani "Zosia" prosi o wizytę.....
Akty są po polsku i na końcu każdego roku jest alfabetyczny skorowidz.
Grażyna
Ostatnio edytowano 22 lip 2013, 09:05 przez Grażyna K., łącznie edytowano 1 raz

Re: AP Kalisz

22 lip 2013, 07:42

Przepraszam mój błąd. Chodzi o rok 1894 Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie. Czeka mnie ciężki dzień i dlatego jestem taki zakręcony :)

Pozdrawiam
Paweł

Re: AP Kalisz

12 sie 2013, 13:37

reflex1 napisał(a):Przepraszam mój błąd. Chodzi o rok 1894 Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie. Czeka mnie ciężki dzień i dlatego jestem taki zakręcony :)

Pozdrawiam
Paweł


Poproszę o prywatny mail, mam akt

Grażyna

Re: AP Kalisz

12 sie 2013, 13:38

reflex1 napisał(a):Witam,

Czy i ja mogę mieć prośbę przez duże "P" :)

Chciałem prosić o pomoc w odnalezieniu aktu urodzenia swojej prababki Stanisławy Zakręt urodzonej w parafii Kraszewice w listopadzie 1864 roku /wieś Mielcuchy/. Zwracałem się już z tą prośbą do AP w Kaliszu, podając dokładną datę urodzenia jaka figuruje w akcie zgonu /13 listopad 1864/. Niestety efekt kwerendy był negatywny. Podejrzewam więc że data urodzenia mojej prababki zapisana w akcie zgonu jest błędna. Może chodzi o rok w przód lub w tył, a może tylko miesiąc ? Czy mogę prosić o pomoc ?


Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Kraszewice, sygn. 139 – księga urodzeń, małżeństw i zgonów


Poproszę o prywatny mail.
Mam akt
Grażyna

Re: AP Kalisz

12 sie 2013, 13:40

mlis napisał(a):Witam
Pani Grażyno, okazuje się że akt ten będzie w USC Sulmierzyce a numer który podałem jest zapisem z parafii odolanowskiej. Więc gorąca prośba aby sprawdzić rok 1874 ale USC Sulmierzyce

pozdrawiam
Marcin


Poprosze o prywatny mail

Grazyna

AP KALISZ

21 paź 2013, 12:43

Witam
Szukam chętnego do pomocy przy odszukaniu dokumentów w AP Kalisz.
Kontakt na pw.
Serdecznie pozdrawiam
Elżbieta :)

Re: AP Kalisz

11 gru 2013, 19:28

Witam!

Czy ktoś w najbliższym czasie wybiera się do AP Kalisz? Jeśli tak, to miałbym drobną prośbę w postaci wyszukania aktu ślubu Walentego Dobrosia i Marianny Reich w USC Pleszew - okręg miejski. Ślub kościelny miał miejsce 28 stycznia 1893 roku w Pleszewie. Walenty miał lat 23, a Marianna 17. Będę bardzo wdzięczny za pomoc - w zamian mogę pomóc w poszukiwaniach w poznańskich archiwach!

prośba do osoby z Kalisza

22 lut 2014, 16:40

Witam.
Od kilku miesięcy usiłuję wydobyć z AP Kalisz / nie odpowiadaja na listy/ imiona rodziców poszukiwanej osoby.Może jest na WTG osoba która mogłaby mi to sprwadzic na miejscu w AP???
Bardzo proszę.
Stefan

Re: prośba do osoby z Kalisza

22 lut 2014, 18:00

Dziwne, przecież AP wykonuje odpłatnie kwerendy. Może napisz, kogo szukasz.

Paweł

Re: prośba do osoby z Kalisza

22 lut 2014, 19:15

Witam.
Pisałem do Kalisza parę razy.Prosiłem jedynie po podanie mi rodziców urodzonej w 1883 roku w Ostrowie Wielkopolskim Agnieszki Marciniak.Brak jakiejkolwiek odpowiedzi.
Możesz pomóc?
Stefan

Re: prośba do osoby z Kalisza

23 lut 2014, 09:43

Niczego nie obiecuję, ale być może w marcu odwiedzę kaliskie archiwum. Przy okazji mogę sprawdzić księgę urodzeń USC Ostrów z 1883 roku. Może uda się ustalić również dane dziadków, wg "Poznań Projekt" w latach 1877, 1878 i 1881 w Ostrowie zawarte były małżeństwa o tym nazwisku.

Pozdrawiam. Paweł

Re: prośba do osoby z Kalisza

23 lut 2014, 12:06

Witam.
Wszystkio co mozliwe sprawdziłem.Oczywiście sa małżenstwa z tej parafii i na pewno sa tam małżenstwa rodziców i dziadków poszukiwanej ale nie znając rodziców nic nie poradzę.
Napisałem do Pana na priv.
Stefan

Re: prośba do osoby z Kalisza

27 kwi 2014, 05:13

Witam serdecznie!

Zwracam się z gorącą prośbą do osób odwiedzających AP Kalisz.Jeśli znajdzie osoba chętna pomóc będę niezmiernie wdzięczny!!!Informacje dotyczącą mojej prośby prześlę na priv lub też na e-maila osoby która zechce poświęcić swój cenny czas!!!

Z poważaniem
Wojciech Florkowski

Re: prośba do osoby z Kalisza

27 kwi 2014, 16:34

dziadek-1969 napisał(a):Witam serdecznie!

Zwracam się z gorącą prośbą do osób odwiedzających AP Kalisz.Jeśli znajdzie osoba chętna pomóc będę niezmiernie wdzięczny!!!Informacje dotyczącą mojej prośby prześlę na priv lub też na e-maila osoby która zechce poświęcić swój cenny czas!!!

Z poważaniem
Wojciech Florkowski


Planuję wizytę AP w Kaliszu dopiero w czerwcu. Jeżeli sprawa nie jest pilna to napisz co potrzebujesz (chyba, ze wcześniej ktoś pomoże)

AP Kalisz - prośba o pomoc

21 lip 2015, 07:38

Witam,
Zwracam się o pomoc do osób odwiedzających AP w Kaliszu.
Dowiedziałem się, że w tej instytucji funkcjonuje wyszukiwarka EWA, do której wystarczy wpisać nazwisko poszukiwanej osoby i pokazuje wszystkie dostępne dokumenty. Interesują mnie wszystkie informacje o moim dziadku Tadeuszu Krzyżanie, ale najbardziej akta sądowe. Mój dziadek w latach 30-tych XX wieku (może w 20-tych?) był żyrantem dużej pożyczki swojego "przyjaciela", który zabrał pieniądze i zwiał do Francji. Dziadek spłacał tą pożyczkę do końca życia, a po jego śmierci w 1933 roku, cały pozostały po nim majątek zlicytowano. Na pewno jest jakiś dokument na ten temat.
Będę bardzo wdzięczny za każdą informację (ew.zdjęcie/skan dokumentu). Sam ze względów zdrowotnych nie mogę jechać do Kalisza.

AP Kalisz

10 cze 2016, 22:41

Witam
Szukam kontaktu z osobą która często bywa w AP Kalisz.
Mam do odszukania akt zgonu Augusta Pfeiffer z USC Orpiszew z lat 1894- 1909
Piotr z Poznania

Re: AP Kalisz

03 lip 2016, 16:24

pmis napisał(a):Witam
Szukam kontaktu z osobą która często bywa w AP Kalisz.
Mam do odszukania akt zgonu Augusta Pfeiffer z USC Orpiszew z lat 1894- 1909
Piotr z Poznania

Czy w tym przypadku zadziała wyszukiwarka EWA ?

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

03 lip 2016, 18:16

pmis napisał(a):
pmis napisał(a):Witam Szukam kontaktu z osobą która często bywa w AP Kalisz. Mam do odszukania akt zgonu Augusta Pfeiffer z USC Orpiszew z lat 1894- 1909 Piotr z Poznania
Czy w tym przypadku zadziała wyszukiwarka EWA ?

"EWA" zawiera indeks akt USC Orpiszew a nie indeks poszczególnych aktów i występujących w nich nazwisk..
To już zadanie dla WTG-owskiej ZOSI.

A tak nawiasem, ciekawa propozycja dla "wolontariusza":
1. Odszukać sygnatury USC Orpiszew, jakie mają poszczególne lata ksiąg urodzeń
2. Wypisać 16 rewersów - każda pozycja musi w tym archiwum mieć osobny rewers
3. Sprawdzić 16 ksiąg urodzeń (za okres 1894-1909)
4 To znaczy, że osoba, która się zdecyduje na pomoc musi sprawdzić około 1900 aktów, przyjmując średnio na rok około 120 wpisów. Tyle rocznie zawierają te do 1893 r., które są na BASI.
Bywam, ale się nie podejmę, ponieważ stracę prawie cały dzień, a z Poznania do Kalisza to tylko 30 km. więcej, niż muszę sama pokonać.
Może będzie ktoś chętny.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

03 lip 2016, 18:20

witam Henryk Krzyżan,
licytacja dóbr z urzędu są obowiązkowo podawane do publicznej wiadomości /przykład Dziennik Lokalny/
Pytanie:dobra licytowane -jaka miejscowość i podległość sądowa
Przykład:
http://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/plain-content?id=74872
http://szukajwarchiwach.pl/search?q=not ... =15&page=1

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

03 lip 2016, 19:59

henry napisał(a):witam Henryk Krzyżan,
licytacja dóbr z urzędu są obowiązkowo podawane do publicznej wiadomości /przykład Dziennik Lokalny/
Pytanie:dobra licytowane -jaka miejscowość i podległość sądowa
Przykład:
http://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/plain-content?id=74872
http://szukajwarchiwach.pl/search?q=not ... =15&page=1


Witam Henry,
Przeglądałem lokalne gazety z tego okresu (dziadek Tadeusz Krzyżan mieszkał i zmarł w Pleszewie 3.09.1933r.) i nie udało mi się niczego odnaleźć. Licytacja dotyczyła ruchomego majątku, nieruchomości nie posiadał, a babci udało się wykupić kilka pamiątek po nim, dzięki grzeczności uczestników licytacji, którzy nie licytowały przedmiotów, które licytowała wdowa.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

04 lip 2016, 06:33

DankaW napisał(a):
pmis napisał(a):
pmis napisał(a):Witam Szukam kontaktu z osobą która często bywa w AP Kalisz. Mam do odszukania akt zgonu Augusta Pfeiffer z USC Orpiszew z lat 1894- 1909 Piotr z Poznania
Czy w tym przypadku zadziała wyszukiwarka EWA ?

"EWA" zawiera indeks akt USC Orpiszew a nie indeks poszczególnych aktów i występujących w nich nazwisk..
To już zadanie dla WTG-owskiej ZOSI.

A tak nawiasem, ciekawa propozycja dla "wolontariusza":
1. Odszukać sygnatury USC Orpiszew, jakie mają poszczególne lata ksiąg urodzeń
2. Wypisać 16 rewersów - każda pozycja musi w tym archiwum mieć osobny rewers
3. Sprawdzić 16 ksiąg urodzeń (za okres 1894-1909)
4 To znaczy, że osoba, która się zdecyduje na pomoc musi sprawdzić około 1900 aktów, przyjmując średnio na rok około 120 wpisów. Tyle rocznie zawierają te do 1893 r., które są na BASI.
Bywam, ale się nie podejmę, ponieważ stracę prawie cały dzień, a z Poznania do Kalisza to tylko 30 km. więcej, niż muszę sama pokonać.
Może będzie ktoś chętny.

Bardzo dziękuję za wyczerpującą informację
Pozdrawiam

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

04 lip 2016, 08:02

Henryk-
Jeżeli tak, to szukać należy tylko wśrod notariuszy, zaznaczam w tym okresie musiał mieć tzw.weksel
jest to zabezpieczenie w razie niewypłacalności/podpisany przez wydającego i odbierającego/
urzędowo notarialnie podpisany i z pieczątka notariusza.
Opłacony urzędowo/znaczki skarbowe procentowo do sumy winnej.
W tych czasach można było weksel sprzedaċ albo jako zastaw podać/zapis urzędowy/.
Albo licytacja z urzędu.Wzmianka urzędowa w lokalnej gazecie obowiązują terminy urzędowe.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

04 lip 2016, 08:24

Henry,
Bardzo dziękuję! Będę musiał znów poprzeglądać gazety z tego okresu, może coś przeoczyłem.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

04 lip 2016, 08:44

Witam.

pmis napisał(a): z Poznania do Kalisza to tylko 30 km


Niestety wdarła się pomyłka. Ta odległość to około 130 km.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

04 lip 2016, 09:01

Elu,
przeczytaj uważnie co piszę.
Napisałam wyraźnie, że ja mam 30 km mniej, czyli sama muszę przejechać 100 km, i przejeżdżam.

Dla genealoga, któremu zależy na odszukaniu informacji, to w dzisiejszych czasach żadna odległość.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

04 lip 2016, 10:45

Danusiu,
Przepraszam, chyba faktycznie nie zrozumiałam.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

04 lip 2016, 15:31

Elu,
nie masz za co przepraszać, ja się nie gniewam.
Napisałam tylko dla ścisłości, a takie sytuacje się przecież zdarzają, można czegoś nie doczytać.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

13 wrz 2016, 15:13

Czy ktoś wybiera się w najbliższym czasie do archiwum w Kaliszu? Chciałabym bowiem prosić o pomoc w sprawdzeniu jednego dokumentu.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

28 lut 2017, 07:33

Dzień dobry

Zwracam się z serdeczną prośbą do osób odwiedzających AP Kalisz.Jeśli znajdzie się osoba która zechce pomóc w spełnieniu mojej prośby będę niezmiernie wdzięczny a dokładne informacje dotyczące prośby prześlę na priv.

AP Kalisz

20 wrz 2017, 21:31

Witam!
Bardzo proszę o pomoc osoby,które wybierają się do archiwum w Kaliszu o pomoc w uzyskaniu kopii aktu zgonu Wilhelminy Wieder zd. Zimmerman(zm.prawdopodobnie od 1925-1930.)

W akcie mał z 1930 r. wpis- zmarła w Kaliszu(wyznania ewangelickiego)

Z góry dziękuję

Re: akt urodzenia w Kaliszu

21 wrz 2017, 05:58

Akta stanu cywilnego Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Kalisz są w AP tylko do roku 1915, późniejsze są prawdopodobnie nadal w USC Kalisz i tam trzeba by się zwrócić.
http://www.szukajwarchiwach.pl/11/694/0 ... bJednostki
Kontakt : usc@um.kalisz.pl

Re: akt urodzenia w Kaliszu

21 wrz 2017, 18:56

Witam!
Bardzo dziękuję za pomoc.Tak zrobię.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

29 wrz 2017, 21:22

Witam!
Bardzo proszę o pomoc osoby odwiedzające AP-Kalisz o sprawdzenie w Księgach Meldunkowych Kalisza- kiedy przybyła i gdzie mieszkała po wyprowadzeniu się z Łodzi- Wilhelmina Wieder zd.Zimmerman(zm.19 lutego 1921r. w Kaliszu.)



Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Ps.Czy w tym okresie był w Kaliszu jeden cm. czy ewangelicy mieli osobne miejsce pochówku.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

04 paź 2017, 12:43

Witam.

Podaję Ci link, który jest spisem nagrobków jeszcze istniejących na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim.

http://www.galeriawielkopolska.info/cme ... arlych.pdf

tutaj informacje dotyczące historii tego cmentarza i gdzie znajdują się dokumenty.

W tamtym czasie było więcej cmentarzy w Kaliszu, ale spis pochowanych dotyczy jeszcze cmentarza komunalnego, wyszukiwarka w linku

http://www.cmentarz.kalisz.pl/

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

04 paź 2017, 12:57

Witaj!
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc,ale nie znalazłam poszukiwanego grobu.Muszę napisać do parafii Kościoła Ewang.-Augburs.

Jeszcze raz serdeczne dzięki!

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

13 paź 2017, 11:08

Mam prośbę do osób odwiedzających AP Kalisz. Czy ktoś mógłby odnaleźć akt notarialny nr 544 zawarty 2.11.1888 r. u notariusza Władysława Jawornickiego i o ile to możliwe zrobić zdjęcia? Byłabym niewymownie wdzięczna.

Re: AP Kalisz - prośba o pomoc

21 paź 2017, 19:25

Witam!
Bardzo proszę osoby odwiedzające AP.-w Kaliszu o pomoc w uzyskaniu kopii akt:

19 luty 1921r-,zgon zgłasza Adolf Wieder lat 32( Wilhelminy Wieder dd Zimmerman )-Księgi Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Bardzo proszę o dane jego rodziny.

Z góry bardzo dziękuję.
Odpowiedz