Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Wiśniewski

10 lis 2017, 10:08

Witam, jestem nowym użytkownikiem i dorosłem do tego aby odszukać swoich przodków. Pochodzę z Lubelszczyzny, ale mój pradziad pochodził z Wielkopolski stąd moje ścieżki kieruję do Was.

Ja
Kazimierz Wiśniewski
Michał Wiśniewski (1915-1986)
Melchior Wiśniewski (1873-1966) urodzony we wsi Lądek gmina Ciążeń, powiat Słupecki, syn Ignacego i Agnieszki z Dulcatów
Ignacy Wiśniewski (1826-) akt małżeństwa z 1865 r. wskazuje rodziców: Józef , matka: Agnieszka Kolińska
Józef Wiśniewski / Wisnieski (1799-1835)
Stanisław Wisniewski (1774-1830), rodzice: Kazmierz Wisnieski , Maryanna, żona Weronika Gapczyńska
Kazmierz Wisnieski

i tu się zatrzymałem, czy jakby się komuś w oczy rzuciło to może mi napisać c.d. mojej rodziny?
Pozdrawiam
i z góry dziękuję
Piotrek

Re: Wiśniewski

10 lis 2017, 16:56

Wiśniewski to niestety popularne nazwisko. Ja mam posortowanych wszystkich Wiśniewskich z Kobylina i mam Kazimierza ur 18.02.1747, który potem zniknął. Może wywędrował do Lądka...
Moi Wiśniewscy byli szewcami.
Pozdrawiam
Agata

Re: Wiśniewski

16 lis 2017, 10:23

no trochę lipa z tą popularnością, w Lądku było w tamtym okresie kilku Wiśniewskich o tym samym imieniu

Re: Wiśniewski

23 lis 2017, 08:51

Witam.
Ja mam w swoim drzewie Wiśniewskich - Nacław, Sławsk, Kruszwica, Poznań.
Zerknijcie - potrzebuję pomocy, Wiśniewski.
Może coś Was zainteresuje?

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: Wiśniewski

29 lis 2017, 14:42

Agata może to i ten Kazimierz, ale jak to sprawdzić, nie znalazłem w necie informacji o rodzicach Kazia jedynie, że miał żonę Maryannę

Re: Wiśniewski

29 lis 2017, 15:45

PIO napisał(a):Witam, jestem nowym użytkownikiem i dorosłem do tego aby odszukać swoich przodków. Pochodzę z Lubelszczyzny, ale mój pradziad pochodził z Wielkopolski stąd moje ścieżki kieruję do Was.

Ja
Kazimierz Wiśniewski
Michał Wiśniewski (1915-1986)
Melchior Wiśniewski (1873-1966) urodzony we wsi Lądek gmina Ciążeń, powiat Słupecki, syn Ignacego i Agnieszki z Dulcatów
Ignacy Wiśniewski (1826-) akt małżeństwa z 1865 r. wskazuje rodziców: Józef , matka: Agnieszka Kolińska
Józef Wiśniewski / Wisnieski (1799-1835)
Stanisław Wisniewski (1774-1830), rodzice: Kazmierz Wisnieski , Maryanna, żona Weronika Gapczyńska
Kazmierz Wisnieski

i tu się zatrzymałem, czy jakby się komuś w oczy rzuciło to może mi napisać c.d. mojej rodziny?
Pozdrawiam
i z góry dziękuję
Piotrek


Witam. Z tego co pamiętam na nazwisko Dulcet natrafiłem w trakcie przeglądania księgi parafialnej Lądku i to w obrębie wpisów z początku XIX wieku.
Pozdrawiam. Leszek.

Re: Wiśniewski

13 gru 2017, 14:16

Witam,

Ja również pochodzę z Lubelszczyzny, a moi przodkowie ze strony matki o nazwisku Wiśniewski (tudzież Wiszniewski) pochodzili z Wielkopolski. Najstarszy zidentyfikowany przodek to ur. we wsi Lulin Walenty Wiśniewski (akt ślubu 1833 Walenty Wiśniewski & Petronella Popielanka).
Odpowiedz