Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Grześkowiak/ Lurka

08 lut 2018, 21:41

Potrzebuje pomocy, być może gdzieś popełniam błąd. Przeszukałam e- kartotekę, Basię, poznan-project, straty.pl i myheritage.

Poszukuje informacji o przodkach mojej babci Zofii Pietrzak. Babcia urodziła się w grudniu 1947 w Jarnatowie(niem. Arensdorf) – wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Lubniewice) Po wojnie rodzice mojej babci wyruszyli na ziemie odzyskane.

Rodzicami mojej Babci byli urodzeni w rejonie Wilczyny, Młynkowa, Podrzewia, Bytynia

Zygmunt Grześkowiak
Kazimiera Grześkowiak zd Lurka

Rodzicami Zygmunta byli( jest grób na cmentarzu w Wilczynie, niestety bez dat)

Józef i Maria Grześkowiak

Rodzicami Kazimiery Grześkowiak zd Lurka

Był Józef Lurka( w czasie II wojny światowej wywieziony na Pawiak, a później do obozu w Auschwitz( Block 20) został zamordowany zastrzykiem dosercowym z fenolu 25.11.43 w Oświęcimiu nr. obozowy 165099)

Maria Lurka

Nigdzie nie mogę ich znaleźć. Nazwisko Grześkowiak i Lurka często pojawia się w rejonie powiatu szamotulskiego, ale niestety nie mogę ich połączyć ze swoimi pradziadkami i prapradziadkami.

Dziękuje za wcześniejszą pomoc. Być może uda się sprowadzić mnie na prawidłowy trop.

pozdrawiam

Magda

Re: Grześkowiak/ Lurka

08 lut 2018, 22:27

Poszukiwania należy zacząć od USC w Kaźmierzu. Niestety tego etapu się nie przeskoczy, później już będzie z górki.

Re: Grześkowiak/ Lurka

08 lut 2018, 22:36

Podróż do USC w Kaźmierzu mam już zaplanowaną. To mój punkt obowiązkowy. Nie wiem tylko czy jeśli chodzi o Wilczyne to nie będę musiała udać się do Dusznik. Gdy tylko coś uda mi się odkryć to na pewno napiszę. Pozdrawiam serdecznie Magda

Re: Grześkowiak/ Lurka

08 lut 2018, 22:55

Wilczyna podlegała pod USC Młodasko - księgi są w Kaźmierzu. Czasami akty wypisywano w Bytyniu, ale to i tak USC Młodasko.
Nie mam pewności co do samej Wilczyny i Młynkowa, ale Podrzewie i Bytyń to na pewno to USC, bo stamtąd pochodzą moi przodkowie.

Re: Grześkowiak/ Lurka

08 lut 2018, 23:11

Dziękuję za informację,
Magda
Odpowiedz