Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Wstawianie linków na forum.

06 cze 2018, 15:37

Dziewczyny,
rozumiem Was z zapytaniami o wstawianie linków w taki sposób, aby odsyłał bezpośrednio do treść tematu a nie poprzez zamieszczony link do strony.
Nie jestem informatykiem, ale tak na babski sposób spróbuję Wam to przedstawić obrazowo z zaznaczeniem że tak robię ja. Być może informatycy robią to inaczej.
Jeśli zdjęcia są zbyt małe, wciśnijcie Ctrl i jednocześnie znak +, powinien się powiększyć ekran.

1. Post piszemy w pełnym edytorze.
Pojawia się okno ze zdjęcia poniżej, odszukajcie na nim w górnym menu zakładkę URL

Obrazek



2. Wyjdzie w treści pisanego postu znak zamieszczony poniżej tj. [url][/url]

Obrazek

3. Za znakami [url wstawiam znak równości czyli = i wklejam tutaj kopię linku ze strony, której treść chcę cytować

Wygląda to tak
[url=link do strony]i dalej[/url]

Obrazek

4. Mając wstawiony link, musimy wpisać pomiędzy ...][... czego on dotyczy np. chcemy wskazać temat z forum dot. Powstańców Wielkopolskich, to wpisujemy Powstańcy Wielkopolscy.
Na forum będzie widoczny wówczas poniższy zapis

Powstańcy Wielkopolscy

Obrazek

5. W poście chcę przekazać informację np. dla Hani, że Bogdan w temacie Powstańcy Wielkopolscy napisał Jej o Andrzeju Malinowskim.
Wygląda to jak na zdjęciu poniżej

Obrazek

6, Na forum ukarze się poniższy post ( napisałam go w dwóch wersjach)

Obrazek


Nie mam pojęcia, czy napisałam zrozumiale, starałam się wyjaśnić krok po kroku.
Jeśli coś jest dalej kłopotliwe, piszcie, są mądrzejsi w tym temacie ode mnie - zapewne pomogą i prościej wyjaśnią.
Samej udało mi się poprawnie napisać taki post po kilku próbach, teraz nie mam już z tym żadnego kłopotu, domownicy również.

Re: Wstawianie linków na forum.

06 cze 2018, 16:11

Danusia, dziekuje za tak rzeczowe wyjasnienie calej "operacji".
Nie bede teraz sprawdzac, pozniej, dam znac
ale wydaje mi sie, ze tym razem wiem z czym to sie je :D

Re: Wstawianie linków na forum.

07 cze 2018, 12:08

Danusiu, bardzo dziękuję za wskazówki.
Odpowiedz