Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

11 cze 2018, 09:03

Trzeba by przejrzeć chrzty z paru lat w obie strony i sprawdzić, czy nie było jakichś urodzeń dzieci o podobnych personaliach. Mogła nastąpić świadoma lub nieświadoma kradzież tożsamości z uwagi na podobieństwo lub identyczne imiona/nazwiska (czasem też mylono np. Józefę z Józefem). Może da się wytypować przypuszczalnego "dublera". Parę lat temu opisywałem na forum podobny przypadek z okolic Śmigla, był akt zgonu dziewczyki, która potem po kilkunastu latach figuruje z tymi samymi danymi w akcie ślubu. Wtedy uznałem, że pochowano inne dziecko tej samej pary i wpisano dane siostry do księgi zmarłych.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

12 cze 2018, 18:52

Józef miał siostrę Józefę, ale ona w 1909 ślubowała, więc nie mogło być mowy o zamianie. Gdyby choć wiek się nie zgadzał to mógłbym powiedzieć, że zmarł jego starszy o rok brat. Czeski film.
Napisałem zapytanie do USC Koło, tam był wystawiony akt zgonu Józefa, może coś z tego wyniknie.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

13 cze 2018, 14:34

U mnie również po aktualizacji pojawia się błąd "122 at: HttpSendRequest" przy pobieraniu skanów z serwera. Skany się nie ładują.

Ponawiam prośbę o wstawienie na stronie bazy linku do programu wraz z wyszczególnieniem aktualnej wersji.
Dobrze by też było, gdyby na stronie "Profil użytkownika" w tabeli zarezerwowanych i zindeksowanych materiałów sygnatura po kliknięciu odsyłała na odpowiednią stronę jednostki szukajwarchiwach.pl.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

16 cze 2018, 06:04

Niestety. U mnie też ciągle ten sam problem.
Zaprzyjaźniony informatyk twierdzi, że: ten komunikat mówi o kłopotach z wysłaniem odpowiedzi a nie zapytania. Co ma oznaczać, że problem tkwi w serwerze a nie w moim kompie. Na marginesie: korzystam z wielu różnych programów, a problem mam tylko z basią.
Ja tam się nie znam, i nie wiem dlaczego u jednych działa bez problemu, a u drugich nie chce. Ale administrator mógłby się wypowiedzieć mimo wszystko, co myśli i wie. Od tygodnia walczę z tym problemem.
Zapytam po weekendzie jeszcze jednego zaprzyjaźnionego informatyka (więcej nie mam) i jak on nie pomoże, to już chyba się poddam. Szkoda...
A tak przy okazji, czy nie byłoby dobrze rozdzielić ten wątek na dwa:
-basia - problemy techniczne
-basia- problemy merytoryczne?
Chyba już kiedyś ktoś coś takiego proponował, byłoby dużo łatwiej wyszukać pomoc.

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

17 cze 2018, 18:46

Znalazłem rozwiązanie ( przynajmniej układa mi się to w całość ) tegoż problemu. Akt nr 34 z 1896 Józef Drabina , a w zasadzie Grabowski, bo po matce Franciszce - wdowie, ojca niewiadomego. Franciszka wdowa po Antonim zmarłym w 1894 po śmierci pierwszego Józefa. Czyli drugi Józef, z nieprawego łoża przywłaszczył sobie osobowość starszego o trzy lata brata przyrodniego.
Odpowiedz