Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Panglisz,Panglisch

19 paź 2010, 21:26

Witam wszystkich .Poszukuję wszelkich informacji nt.rodziny Panglisz. Mój pradziadek Stanisław Panglisz syn Augustyna i Emili z Canderów ur.5 02.1888... miejsca nie znam, (zm.luty 1935 w Białymstoku)wyemigrował ok 1912-1915 do Rostowa n.Donem -Rosja gdzie posiadał majatek ziemski.Majątek ów zakupił mu ojciec Augustyn. 23.10 1916 w kościele rzym-kat w Rostowie n.Donem zawarł związek małżeński z Bronisławą Horczak.Z opowieści mego dziadka Witolda pamiętam jak mówił że ojciec jego pochodził z Poznania,poznańskiego...wielkopolskiego?Po dojściu do władzy bolszewików musiał uciekać jako kułak i burżuj.W drodze do Polski zmarło dwoje starszych dzieci ,siostra i brat mego dziadka. Szukam wszelkich informacji dot.rodziny PANGLISZ.Trochę szperałem w necie i znalazłem kilka osób o tym nazwisku w ok.Piły, Chodzieży i Złotowa.Czy w archiwum w Pile znajdę jakieś informacje z lat 1850-1895 (metryki ur., zgonów)może ktoś ma bliżęj i bywa w Pile i mógłby sprawdzić.Za pomoc byłbym wdzięczny.Pozdrawiam

Re: Panglisz,Panglisch

19 paź 2010, 21:29

Ps.Może także być to nazwisko Panglisch bo z taką pisownią także sie zetknąlem na jednym z dokumentów które posiadam.

Re: Panglisz,Panglisch

21 paź 2010, 19:13

Witaj.
Spójrz na wyniki szukania w Poznań Project: http://bindweed.man.poznan.pl/posen/search.php nazwisko Panglisz występuje w księdze małżeństw parafii Morzewo z 1876 r. Oryginalny zapis o tym ślubie znajduje się w zasobach Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie.
Akta metrykalne USC Złotowa znajdują się w AP w Pile.
Księgi metrykalne z Chodzieży znajdziesz w AP w Pile i Poznaniu.

Przypominam o dobrym zwyczaju tego forum: podpisujemy swoje posty, choćby nickiem.

Re: Panglisz,Panglisch

01 sie 2018, 21:18

Jestem spokrewniony z jedną z linii Pangliszów.
Jeśli temat jest jeszcze aktualny, proszę o kontakt.
Też chętnie poszerzę swoją wiedzę.
Odpowiedz