Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Drzymała

09 paź 2018, 19:43

Potrzebuje pomocy w znalezieniu informacji o Józef Drzymała. A ściślej kto był jego ojcem. (tzn. chodzi mi o ślad w dokumentach)
Mój pradziadek mieszkał na Wołyniu i był inwalidą (nie miał ręki/ramienia) Nie udało mi się ustalić gdzie i kiedy utracił rękę.
Ale przekaz rodzinny mówi że w walce. I że jest synem Michała Drzymały.

Poniżej info. o dzieciach. jakie ustaliłem.

Urodziny:

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki
23 6 1901 Horochów Jan Drzymala Mirków Józef Maria Sunda
12 11 1908 Horochów Władysław Drzymała Chołoniów Józef Marianna Sunda
02 02 1912 ? Zygmunt Drzymała ? Józef Marianna Sunda -------> mój dziadek
? ? ? ? Stefan Drzymała ? Józef Marianna Sunda
? ? ? ? Katarzyna Drzymała ? Józef Marianna Sunda

Ślub:

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko Imię Nazwisko
p. Młodego p. Młodego rodowe matki p. Młodej p. Młodej
5 2 1938 Turzysk Władysław Drzymała Chołoniów 30 Józef Marianna Sunda Jadwiga Pacholuk

Wszystkie dzieci mojego pradziadka przeżyły Rzeź Wołyńską i 2 Wojnę Światową.
Po wojnie jako repatrianci przybyli do Wrocławia. Z kolei mój dziadek przybył do rodziny po walka w Bieszczadach z UPA.

Re: Drzymała

10 paź 2018, 15:04

Metryki Wołyńskie:
https://wolyn-metryki.pl/Wolyn/index.php?imie_szuk=&nazw_szuk=Drzyma%B3a&miej_szuk=&para_szuk=

10 paź 2018, 16:32

Dziękuje za pomoc.
Właściwe już korzystałem z zawartych tam informacji.
Dzięki znajomości nazwiska panieńskiego prababci z domu "Sunda" i imion jej dzieci, dowiedziałem się jakie mieli imiona mój pradziadek i prababcia.

Teraz chciałbym dowiedzieć się jak miał na imię mój prapradziadek a ojciec Józefa Drzymały.

10 paź 2018, 19:05

Wez pod uwagę to małżeństwo,może to siostra Józefa?

ślub paraf.Jałowicze 02.07.1894r.
Józefa Drzymała lat 19 z par.Jałowicze rodzice:Jan Drzymała,Dorota Węglarz
Bronisław Lewicki lat 26 z par.Jałowicze rodz.Stanisław,Karolina
http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436 ... 6_0027.htm
Odpowiedz