Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Stulatka w Bydgoszczy.

16 paź 2018, 11:16

Witam. Miło mi donieść o uczestnictwie moim we wczorajszej uroczystości 100 lecia Urodzin Seniorki Rodu Basińskich. Jubilatka,- Helena Sobecka z domu Basińska ur. 15 października 1918 r. z rodziców Franciszki i Andrzeja Basińskich ,włodarza majątku w Bławatkach k./ Strzelna. Gospodarzyli tam do lat światowego kryzysu ekonomicznego,następnie krótko mieszkali na majątku w Jarontach k. Inowrocławia,by już w latach 30-tych osiedlić się w Kruszwicy. Po II wojnie Helena wychodzi za mąż za Władysława Sobeckiego i w roku 1956 przeprowadzają się do Bydgoszczy,gdzie do dziś zamieszkuje. Helena,- młodsza siostra mojej Matki przyjmowała wczoraj życzenia od dzieci,wnuków,prawnuków i praprawnuków.Nie obyło się z oficjalnymi życzeniami od "wierchuszki władzy" tj. wojewody,marszałka kuj.- pom,a także od premiera i prezydenta RP. Seniorka mimo sędziwego wieku cieszy się doskonałą pamięcią ,szczególnie tą odleglejszą. Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Stulatka w Bydgoszczy.

10 sty 2021, 13:45

Witam. Po dłuższej nieobecności pozwolę sobie uzupełnić informacje o Seniorce mojego rodu. Otóż Helena Sobecka ,- Seniorka Rodu Basińskich dożyła 102 lat. Odeszła do domu Ojca dzień po swoich urodzinach 16. 10. 2020r. Została pochowana obok męża 21.10.2020r. na cm. parafii pw. św. Józefa przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy. Zmarła Seniorka była ostatnią z rodzeństwa Franciszki (zd. Adamczewskiej) i Andrzeja Basińskich ,-włodarza majątku w Bławatkach k/ Strzelna. Odeszła we śnie tuż po śniadaniu w ciszy ... i nawet Jej dzieci tego faktu nie zauważyły. Pozdrawiam .
Odpowiedz