Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Grzegorz Obecny

18 lut 2019, 20:02

Witam serdecznie,
Poszukuję więcej informacji na temat mojego przodka

"Grzegorz Obecny"
Urodził się w XVIII wieku we wsi Racadów (dzisiaj Racendów). Żona miała na imię Regina z domu Płaczek. (na podstawie księgi urodzeń parafii Sławoszew znajdującej się w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie). Miał syna Tomasza ur. 1793r.

W tamtym okresie nazwisko mogło być również odmieniane jako "Obecniak" lub "Obecniok" i rzadko forma żeńska "Obecnionka"

dziękuję za wszelkie informacje
pozdrawiam
Bartek

Re: Grzegorz Obecny

18 lut 2019, 20:55

Na familysearch.org jest dostępna parafia Sławoszew . Są lata 1782 aż do początków XX w. Trzeba się zarejestrować , ale dostęp jest za darmo.
Pozdrawiam
Janusz

Re: Grzegorz Obecny

18 lut 2019, 21:15

obecny napisał(a):Witam serdecznie, Poszukuję więcej informacji na temat mojego przodka

"Grzegorz Obecny"
Urodził się w XVIII wieku we wsi Racadów (dzisiaj Racendów). Żona miała na imię Regina z domu Płaczek. (na podstawie księgi urodzeń parafii Sławoszew znajdującej się w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieźnie). Miał syna Tomasza ur. 1793r.

W tamtym okresie nazwisko mogło być również odmieniane jako "Obecniak" lub "Obecniok" i rzadko forma żeńska "Obecnionka"

dziękuję za wszelkie informacje
pozdrawiam
Bartek

Tomasz Obecniak został ochrzczony w Sławoszewie dnia 18 grudnia 1793 r.,
ur. w Racendowie
syn Kacpra (Gasparus) Obecniaka i Reginy (Reina)
Chrzestni: Sebastian Płaczek i Marianna Obecniakowa

Sławoszew, śluby str. 84
07 listopad 1791
Kacper (Gaspar) Obecniak
Regina (Reina) Płaczkowna
oboje z Racendowa
Świadkowie:
Wojciech tabernator (karczmarz), Szymon Obecniak inguilinus i Marcin Lichucki inguilinus

Re: Grzegorz Obecny

18 lut 2019, 22:13

DankaW napisał(a):Tomasz Obecniak został ochrzczony w Sławoszewie dnia 18 grudnia 1793 r.,
ur. w Racendowie
syn Kacpra (Gasparus) Obecniaka i Reginy (Reina)
Chrzestni: Sebastian Płaczek i Marianna Obecniakowa

Sławoszew, śluby str. 84
07 listopad 1791
Kacper (Gaspar) Obecniak
Regina (Reina) Płaczkowna
oboje z Racendowa
Świadkowie:
Wojciech tabernator (karczmarz), Szymon Obecniak inguilinus i Marcin Lichucki inguilinus


Dziękuję za szybką odpowiedź i cenne informację.
Czy mogę prosić o wyjaśnienie jak / gdzie mogę znaleźć "Sławoszew, śluby str. 84".
Informację którą posiadam dotychczas jest to informacja jeszcze spisana przez mojego Tatę dawno temu i wychodzi na to, że z Gasparus'a został zrobiony Grzegorz zamiast Kacpra, więc nie ukrywam małe / ciekawe zaskoczenie skoro reszta danych się potwierdza :).
Dzięki raz jeszcze
pozdrawiam

Re: Grzegorz Obecny

18 lut 2019, 22:32

Musisz się zalogować na Family Search

https://www.familysearch.org/search/catalog/search

Następnie w Place wpisujesz parafię i przechodzisz do metrykaliów.
Klikasz na aparat - musi być bez kluczyka i pokazują się skany.

Re: Grzegorz Obecny

18 lut 2019, 23:19

DankaW napisał(a):Musisz się zalogować na Family Search

https://www.familysearch.org/search/catalog/search

Następnie w Place wpisujesz parafię i przechodzisz do metrykaliów.
Klikasz na aparat - musi być bez kluczyka i pokazują się skany.


Powiem tylko tyle, WOW, nie wiem jak tak szybko to znalazłaś, ale szacun i wielkie dzięki za tłumaczenie :).
Odpowiedz