Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Marzenie

15 lip 2019, 22:17

Marzenie kazdego z nas. Piekny charakter pisma 1588 rok
Obrazek

Re: Marzenie

16 lip 2019, 19:03

Przez parę lat, jakoś na przełomie XVIII i XIX wieku, w parafii Popowo Kościelne ksiądz przy wpisach dot. chrztów wpisywał także imiona i nazwiska dziadków dziecka. Potem ktoś go zmienił i często nawet nazwiska rodziców nie były podawane :D

Re: Marzenie

16 lip 2019, 20:18

Ja dzięki podobnemu Księdzu poznałem pierwsze zapisy Nazwiska moich przodków

Re: Marzenie

17 lip 2019, 13:09

Gratulacje

Trzeba mieć niewiarygodne szczęście genealogiczne .
Metryka ślubu Jana Welka mojego przodka z 20 października 1569 roku z Londynu .
https://zapodaj.net/db195c3a948fa.jpg.html


Pozdrawiam

Re: Marzenie

17 lip 2019, 14:36

I jeszcze piękne metryki ślubu z 1632 roku z parafii Piotrków Tryb z pełnymi imionami i od dawna wykształconymi nazwiskami i miejscami pochodzenia małżonków .
https://zapodaj.net/d79dc51e8ccb9.jpg.html

Re: Marzenie

17 lip 2019, 23:28

Ja miałam szczęście poznać na swojej drodze poszukiwań wspaniałych ludzi. Ks. prof Anastazy Nadolny z Pelplina odszukał i podesłał mi mailem drogę kapłańską mojego przodka z XVIII/XIX w. Pani z USC odszukała dane mojego pradziadka, podając adres Jego zamieszkania + zdjęcie domu w którym mieszkał On i mój dziadek, dom stoi do dziś. I bardzo miły ksiądz, który odszukał akta ślubu moich dziadków, podając mi dane telefonicznie. To marzenie spotkać takich urzędników, którym chce się pomagać innym, poświęcając swój czas:)

Re: Marzenie

18 lip 2019, 06:58

Panie Danko
To pasjonaci z misją .Gatunek wymierający .Ja wszystko sprowadzam do genetyki .To gatunek ludzki Homo Sapiens Missionis.
Mnie się to zdarzyło raz w Archiwum Państwowym w Suwałkach ,gdzie archiwistka nie dość ,że rzetelnie wykonała kwerendę przesyłając wszelkie metryki to sama sprawdziła dane przodka w Sądzie Rejonowym i przesłała wszelkie zapisy w Księgach wieczystych otwartych i zamkniętych i przesłała całą dokumentację wszelkich wpisów i wypisów czyli podjętych części majątkowych .
W oddzielnym piśmie udzieliła mi lekcji jak należy czytać kolejne zapisy w Księgach wieczystych -jaki był podział majątku ,kto podjął a kto nie podjął majątku .A nawet przesłała wszelkie aneksy do wpisów i wypisów z księgi .
Odpowiedz