Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

02 sie 2019, 12:03

Sławo, dziękuję za radę, ale chyba przeceniasz moje umiejętności radzenia sobie z takimi problemami :lol:
Pewnie po resetowaniu, czegoś tam nie zrobiłam, albo poplątałam :( i teraz nie mogę sobie poradzić. Nic mi się wyświetla na pasku, a może mam coś ukrytego? Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie moich kłopotów, podeślij. Będę wdzięczna do przysłowiowej deski :D

Jadwiga

02 sie 2019, 12:44

Info dla Piotra.
Parafia Marii Magdaleny w Poznaniu, chrzest 1639/80
Dnia 8 października zostało ochrzczone dziecko imieniem Franciszek, rodzice Prokop Skałecki i Sabina.
Chrzestni:
Wojciech Szwarc (złotnik) i Anna Jasłecka (złotniczka) - w nawiasach moje dopiski.

02 sie 2019, 17:35

jagodziank60 napisał(a):Sławo, dziękuję za radę, ale chyba przeceniasz moje umiejętności radzenia sobie z takimi problemami :lol:
Pewnie po resetowaniu, czegoś tam nie zrobiłam, albo poplątałam :( i teraz nie mogę sobie poradzić. Nic mi się wyświetla na pasku, a może mam coś ukrytego? Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie moich kłopotów, podeślij. Będę wdzięczna do przysłowiowej deski :D
Jadwiga

Skoro na forum piszesz polskimi "ogonkami" to może nie być to kwestia ustawień języka (jak w ASI nie masz ogonków a tu masz - to nie będzie to chyba kwestia ustawienia języka czy klawiatury). Napisz może jeszcze jaki masz windows - 7, 8 czy 10? Może komuś wtedy będzie łatwiej doradzić, bo ja chyba nie dam rady :D

02 sie 2019, 17:56

Slawo napisał(a):
jagodziank60 napisał(a):Sławo, dziękuję za radę, ale chyba przeceniasz moje umiejętności radzenia sobie z takimi problemami :lol:
Jadwiga

Skoro na forum piszesz polskimi "ogonkami" to może nie być to kwestia ustawień języka (jak w ASI nie masz ogonków a tu masz - to nie będzie to chyba kwestia ustawienia języka czy klawiatury). Napisz może jeszcze jaki masz windows - 7, 8 czy 10? Może komuś wtedy będzie łatwiej doradzić, bo ja chyba nie dam rady :D

Winows 10

03 sie 2019, 14:17

Prośba o interpretację: Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Pyzdry rok 1820.
Wpis 3, po lewej u góry, odczytuję: '...stawił się Szlachetny Andrzy Korpoński...'
http://szukajwarchiwach.pl/54/798/0/1.1/7/skan/img/7s85QBJf_PlVRoC0YyPhSQ
natomiast w indeksie wpisane jest dziecko:
'3. Korboński Gasper'
http://szukajwarchiwach.pl/54/798/0/1.1/7/skan/img/CT-QCIkfKNwWoPOzEBa5uw
Dla wyjaśnienia w indeksach BASI wpisałem: Korpoński alias Korboński.
Pytanie: czy to ja nie potrafię odczytać czy też któryś wpis jest błędny ? Takich 'błędów' jest niestety sporo....

03 sie 2019, 20:16

Witaj !

Zwróć uwagę, że ojciec dziecka -Andrzej i chyba jego brat - Maciej byli osobami piśmiennymi; wyraźnie widać literkę "b".

I to prawda w tamtych czasach pisali nazwiska dosyć dowolnie.

Pozdrawiam
Grażyna

04 sie 2019, 06:16

Grażynko, w tym przypadku tak jest. Urzędnik zapisał z błędem prze 'p' ale w indeksie już poprawnie przez 'b'. Moja uwaga dotyczyła kwestii ogólniejszej.

06 sie 2019, 07:46

Dla Piotra.
Kolegiata św. Marii Magdaleny z Poznaniu, chrzest 1644/53
Dnia 7. lipca ochrzczono dziecko imieniem Jan, rodzice : Prokop Skałecki i Sabina
Chrzestni:
Mikołaj Szwetman (Szwertman)
Jan Badonski
Katarzyna Szubert, córka zmarłego Jana

06 sie 2019, 09:59

Henryku,
dziękuję za info o chrzcie 9xpradziadka i jego brata Jana. Odszukałem te informacje wcześniej w Tekach Dworzaczka, a nie przyszło mi do głowy, aby zajrzeć do tych dokumentów. Muszę to nadrobić.

Obrazek

Pozdrawiam
Piotr

06 sie 2019, 10:18

jagodziank60 napisał(a):Winows 10

Jadwigo, trudno mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje, możliwe że system Windows dla tej aplikacji wybrał sobie inny układ klawiatury. Możesz potwierdzić, że w ustawieniach masz wybrany język polski i układ klawiatury polski (programisty)?

Pod poniższym linkiem w dolnej części opisano jak wejść w ustawienia języka, chociaż u mnie te opcje widoczne są w oknie "Region", gdzie dopiero znajduje się link "Preferencje języka".
https://support.office.com/pl-pl/articl ... 5de6f4f258

Pozdrawiam
Piotr

06 sie 2019, 11:51

Jadwigo,

znalazłam taką radę https://pl.ccm.net/faq/5292-jak-odbloko ... nkcyjny-fn

Klawisz Fn jest po lewej na dole, NumLock przy cyfrach.

Spróbuj to zrobić przy otwartej ASi - mam nadzieję, że pomoże.

15 sie 2019, 08:45

Piotrze i Katarzyno, bardzo dziękuję za rady. Tak długo się nie odzywałam, gdyż laptopem zajęli się fachowcy i wszystko wróciło na swoje miejsca. Odetchnęłam z ulgą. Mogę już spokojnie kontynuować indeksację.
Pozdrawiam serdecznie :)

15 sie 2019, 16:29

Jadwigo,
cieszę się, że Twój problem jest rozwiązany.
Pozdrawiam :)
Odpowiedz