Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

drzewo genealogiczne

06 sie 2019, 13:43

Witam proszę o pomoc, mam drzewo genealogiczne w wersji papierowej w jakim programie tera napisać , szukam sprawdzonego programu
Irena

Re: drzewo genealogiczne

06 sie 2019, 15:47

Pani Ireno
Istotą a sprawy jest Pani plan działania .
Jak duże ma być drzewo .
I jak wiele dokumentów zdjęć w tym metryk ma być gromadzonych .
Po prostu jak wybieraliśmy 13 lat temu program ułożyliśmy sobie plan ,bo przecież drzewo rośnie .
Tak jak w przyrodzie.
Pozdrawiam

Re: drzewo genealogiczne

06 sie 2019, 21:58

Ważne jest czy drzewo ma być prywatne,czy dostępne w internecie dla innych osób.Proszę obejrzeć Ahnenblatt darmowy;My Heritage darmowy do 250 osób,potem płatny co roku w dolarach,dostępny dla innych;polski Drzewo Genealogiczne II z Pl-Soft sp.z o.o. raz wykupujesz licencję.
We wszystkich można zamieszczać zdjęcia.
Są jeszcze inne,ale ja testowałam tylko te trzy.

Re: drzewo genealogiczne

07 sie 2019, 09:50

BROTHER'S KEEPER

http://www.bkwin.com

or

http://www.bkwin.net

Re: drzewo genealogiczne

07 sie 2019, 14:14

Ja używam Ahnenblatt 2.99e Portable

- nie potrzeba go instalować, wystarczy odpalić plik exe (albo plik naszego drzewa) i śmiga. Plik z drzewem (.ahn) można przesyłać sobie wśród rodziny i każdy mając ten sam program może mieć od razu to samo drzewo. Bardzo prosty w obsłudze i ma wszystko co potrzebne. Przetestowałem chyba kilkanaście programów, mam ze trzy zainstalowane, ale od samego początku używam tylko Ahnenblatta.

Jeśli chodzi o poszukiwanie naszych przodków i ich bliskich, czyli o poszerzanie naszego drzewa - nie znam nic lepszego od

geni.com - nieograniczona wielkość drzewa, darmowe (jak obejść geni na prośbę o zapłatę? - szukanie osób do scalania robię w innej przeglądarce bez zalogowania, kopiuję link znalezionej osoby, wklejam do tej przeglądarki co jestem zalogowany i mogę scalać moje osoby z innymi w drzewie).

Na geni tworzymy drzewo wraz z innymi internautami, tzn. przyłączamy nasze osoby do już istniejących i nagle się okazuje, że ...
znaleźliśmy dłuuuugo poszukiwane osoby z naszej rodziny. Mało tego - co jakiś czas, odnajdujemy obecnie żyjących potomków, którzy mają wspólnych przodków z nami! Ponadto po dopisaniu osób geni podpowiada nam, że te osoby są już na geni albo na myheritage (dzięki tym podpowiedziom możemy przenieść naszą osobę i scalić ją z taką samą już w innym miejscu drzewa, którą dodał ktoś inny wcześniej niż my).
Jak zacząć na geni? Tworzymy swoje drzewo od siebie dopisując naszych przodków do jakiegoś momentu, gdy dopisana osoba jest już na wielkim drzewie w geni - wtedy robimy scalenie tej osoby z tą już istniejącą na geni - wysyłamy prośbę do admina tej osoby o scalenie - gdy ta nasza osoba zostanie scalona z tą samą, ale już wcześniej dodaną na geni - stajemy się adminem CAŁEGO światowego drzewa na geni (np. moje drzewo jest w drzewie z ok. 135 tysiącami profili osób)!
Dzięki podpowiedziom geni odnalazłem już chyba kilkadziesiąt drzew na myheritage - drzew otwartych z moimi osobami z drzewa! I tu znowu trzeba obejścia, żeby dotrzeć do tych drzew - TU na forum mamy rozwiązanie jak to robić.
Ostatnio edytowano 07 sie 2019, 18:50 przez Slawo, łącznie edytowano 3 razy

Re: drzewo genealogiczne

07 sie 2019, 17:22

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne wskazówki.
Pozdrawiam
Irena

Re: drzewo genealogiczne

07 sie 2019, 18:19

Pani Barbara napisała :
Ważne jest czy drzewo ma być prywatne,czy dostępne w internecie dla innych osób.

Większość dobrych programów ma obie funkcje to znaczy postać strony internetowej i programu biurkowego .
Mało osób udostępnia drzewo w Internecie bo to i koszty no i problemy inne .
Przy programie internetowym ważne jest jeszcze czy ma wielodostęp jeżeli jest tworzone społecznie przez kilka osób .
Pozdrawiam

Re: drzewo genealogiczne

07 sie 2019, 23:42

pepowianka napisał(a):Ważne jest czy drzewo ma być prywatne,czy dostępne w internecie dla innych osób.Proszę obejrzeć Ahnenblatt darmowy;My Heritage darmowy do 250 osób,potem płatny co roku w dolarach,dostępny dla innych;polski Drzewo Genealogiczne II z Pl-Soft sp.z o.o. raz wykupujesz licencję.
We wszystkich można zamieszczać zdjęcia.
Są jeszcze inne,ale ja testowałam tylko te trzy.

Drzewo Genealogiczne II z firmy Pl-Soft sp.z o.o. ma trzy funkcje jeśli chodzi o dostęp:
1. jest tylko na dysku w naszym komputerze,
2. jest w internecie na serwerze firmy Pl-Soft sp.z o.o., ale pod kłódką, dostępne dla osób które zaprosimy (zaproszeni goście nie mają prawa do dopisywania osób i zmiany danych)
3. jest w internecie na serwerze firmy Pl-Soft sp.z o.o., bez kłódki i każdy może je oglądać, kto wejdzie na stronę http://www.nasza genealogia.

Osobiście korzystam z tego programu i jestem bardzo zadowolona.
Myślę, że Basia również.

Re: drzewo genealogiczne

08 sie 2019, 07:47

Również korzystam z programu Drzewo Genealogiczne II. Jestem zadowolona. Problemem były tylko zdjęcia które znikały po jakimś czasie u poszczególnych osób ale okazało się że to nie wina programu tylko mojej niewiedzy komputerowej. Osobiście polecam.
Odpowiedz