Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Filipowicz - Poznan

17 gru 2007, 23:19

Witam serdecznie.
Poszukuje Krewnych z Rodziny Filipowicz. Ponizej krotka historia Rodziny.
Moj Prapradziadek nazywal sie Piotr Filipowicz i byl hutnikiem szkla. Najpierw pracowal w hucie szkla w Nowosielcu, a nastepnie wyjechal do Tarnowa, gdzie ozenil sie z Karolina z domu Schedel. Karolina pochodzila z Gornego Slaska (poznali sie jak Piotr wyjechal do pracy) i byla ewangeliczka. Na slub nie zgadzali sie, z powodu roznicy wyznaniowej, Jej Rodzice. Piotr porywa wiec Karoline, przewozi do Tarnowa i umieszcza w Zakonie siostr Urszulanek, gdzie Karolina przechodzi na wiare katolicka.
Piotr i Karolina maja czworke dzieci:
Antonine - Potocka
Marie - Hauslinger (Haslinger, Hasslinger)
Teodora
Jana

Teodor w czasie wojny przebywal w obozie w Oswiecimiu.
Teodor Filipowicz zeni sie z Franciszka Bielecka. maja oni dwojke dzieci:
Jadwige
Jana

Jan byl oficerem lotnictwa wojskowego w Poznaniu.
W czasach "Stalinowskich" zostaje zawieszony na dwa lata z pelnienia obowiazkow slozbowych, gdyz otrzymuje list od Rodziny z USA.

Teodor umiera w Poznaniu.

Jesli dla Kogos powyzsza historia brzmi znajomo, bardzo prosze o kontakt.

Pozdrawiam
Grzesiek

18 gru 2007, 09:08

Witam,

Mam ostatnio kontakt z rodziną Filipowicz z USA. Może to ci sami?
My znaleźliśmy wspólnych przodków w połowie XIX wieku, więc ciężko wypowiadać mi się na temat opisanej historii, ale w razie czego proszę o kontakt na maila - jest podany na stronie www.glowiak.com w dziale kontakt.

Pozdrawiam
Maciej

Rodzina Nabiałczyk z okolic Kościana.

02 wrz 2019, 18:17

Witam serdecznie,
poszukuję krewnych Jadwigi Nabiałczyk z domu Filipowicz urodzonej 13 grudnia 1927, zmarłej 8 sierpnia 2017 roku i pochowanej na cmentarzu komunalnym w Racocie. Jadwiga wyszła za mąż za Tadeusza Nabiałczyka urodzonego 27 października 1919 i zmarłego 7 sierpnia 1981 roku.

Jadwiga była córką Teodora Filipowicza urodzonego 6 kwietnia 1891 w miejscowości Hryniowa, mieszkającego po wojnie w miejscowości Szczepowice pow. Kościan i pełniącego tam obowiązki kierownika krochmalni. Teodor zmarł 1979 roku i został pochowany na cmentarzu komunalnym w Racocie. Żoną Teodora była Franciszka z domu Bielecka urodzona w 1903 i zmarła w 1986 roku.

Teodor był bratem mojej prababci Marii Filipowicz.

Pozdrawiam,
Grzegorz
Odpowiedz