Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Jadwiga Wawrzynkiewicz - gdzie mogę szukać?

08 wrz 2019, 21:39

Witam

Poszukuję informacji o siostrze mojego pradziadka. Mam jej akt urodzenia -1899 r, wiem że żyła w 1919 r., bo zgłaszała zgon swojego brata w USC. I na tym kończy się moja wiedza. Chciałam uzyskać jej akt zgonu, ale nie jest to krewna której taki akt mogę otrzymać-nie jest bliską krewną, również nie wykażę interesu prawnego, bo go nie ma. Czyli mam krewną o której nic nie wiem, wiem dużo o jej rodzinie, rodzicach, rodzeństwie a o niej kompletnie nic. Zapewne umarła będąc młodą osobą i być może nie założyła rodziny i z tego powodu nikt o niej nie pamiętał. Jak to możliwe, że chce odnaleźć taką osobę, wiem o jej istnieniu (choć nikt z rodziny nie wiedział do tej pory) a nie mam szans dowiedzieć się kiedy zmarła i czy wyszła za mąż, bo nie jestem jej bliską krewną. Może nie miała żadnej bliskiej rodziny, dzieci, wnuków itd...
Gdzie jeszcze szukać ? Przeszukałam WBC, przeczesałam cmentarz parafialny, dostępne dane z Archiwum w Poznaniu, dane meldunkowe miejscowości skąd pochodziła, karty meldunkowe Poznania e-KARTOTEKA. Może coś doradzicie. Pani w usc stwierdziła, że skoro nie jestem bliską krewną to muszę wykazać interes prawny. Na tym skończyłyśmy rozmowę. Mam jakąś szansę jak przedstawię Pani sprawę czy raczej nie ma co liczyć na załatwienie sprawy z pominięciem przepisów ?

Re: Gdzie mogę szukać?

08 wrz 2019, 21:52

Rzuć informacje: imię, nazwisko imiona rodziców i może ktoś z forum na coś wpadnie

Re: Gdzie mogę szukać?

09 wrz 2019, 19:22

Jadwiga Wawrzynkiewicz ur. 18-09-1899 Czerwonak, ojciec Jan Wawrzynkiewicz, matka Agnieszka Zgoła
Może ktos wpadnie na to jak odszukać informacje dot konkretnie Jadwigi Wawrzynkiewicz...
Odpowiedz