Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

pomoc w archiwum

04 paź 2019, 12:38

Dzień dobry,
Mam gorącą prosbę do PT Forumowiczów, Czy może ktoś z Panstwa planuje odwiedziny w AP Poznań?
Jeśli tak,to miałbym prośbę o zrobienie 16 zdjęć dokumentów. Posiadam wszelkie dane poszukiwanej jednostki aktowej.
Szczegóły potrzebnej pomocy prześlę osoboe chcącej pomóc.
Z góry dziękuję.
Adam

Re: pomoc w archiwum

04 paź 2019, 13:15

Może podasz na publicznym forum jakich danych potrzebujesz.
Dużo osób robiło zdjęcia i może akurat posiada już interesujące Cię dokumenty. Myślę, że wiedząc czego szukasz szybciej trafisz na osobę mogącą pomóc.
Marcin

05 paź 2019, 09:02

Dokładnie jestem zainteresowany jednostką aktową 53/1138/0/-/2-zespół archiwalny Józefa Szaniawskiego-spuścizna dotycząca rodziny Chorkowskich-16 stron notatek rękopiśmiennych.

07 paź 2019, 06:30

Ja w takich przypadkach zlecam archiwum zrobienie zdjęcie. Koszt 2zł/szt.
Piszę maila na adres archiwum. W zależności od "nawału pracy" czekam na fotki od kilku dni do kilku tygodni.
Pozdrawiam
Marcin

07 paź 2019, 09:51

Dostałem odpowiedź z AP Poznań,że 16 skanów wspomnianych dokumentów to koszt 128PLN czyli 8PLN za sztukę. Nie wiem,skąd wziąłeś kwotę 2PLN za sztukę?
Adam

07 paź 2019, 10:15

sarmata1945 napisał(a):Dostałem odpowiedź z AP Poznań,że 16 skanów wspomnianych dokumentów to koszt 128PLN czyli 8PLN za sztukę. Nie wiem,skąd wziąłeś kwotę 2PLN za sztukę? Adam

Skan kosztuje 8,oo zł
Zdjęcie cyfrowe kosztuje 2,oo zł.
Informacje te są zawarte w cenniku usług AP Poznań na stronie internetowej.

[PDF]
Załącznik do Zarządzenia Dyrektora Archiwum
CENNIK USŁUG. ŚWIADCZONYCH PRZEZ ARCHIWUM PAŃSTWOWE W POZNANIU

https://www.google.com/search?q=AP+Pozn ... =firefox-b
Odpowiedz