Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Fellmann Stefan

27 lis 2019, 09:46

Chciałem zweryfikować informację dotyczącą Stefana Fellmanna i jego żony Marii vel Heleny z domu Sikorska. Stefan zmarł rzekomo w Czempiniu w 1980 roku. Istnieją też 2 wersje dotyczące ślubu. Pierwsza - ożenił się z Marią Sikorską w Karsznicach k. Zduńskiej Woli lub w Poznaniu (par. Św. Krzyża) 8 czerwca 1930 roku z Heleną Sikorską. Poszukuję osób związanych z tą rodziną lub proszę o pomoc w ustaleniach.

Re: Fellmann Stefan

27 lis 2019, 21:23

Przepraszam ale czy te Karsznice są pewne jako jedno z miejsc ślubu? Dla mnie pierwsze skojarzenie skoro jest Czempiń to wieś Karśnice (trochę dlatego że mam rodzinę i tu i tu). Co prawda ona leży bliżej Śmigla niż Czempinia ale zdecydowanie nie jest tak daleko jak Zduńska Wola.

Re: Fellmann Stefan

28 lis 2019, 09:34

Dziękuję za zainteresowanie. Karsznice k. Zduńskiej Woli to pewne w tym sensie, że pewien regionalista podaje taką informację, dodając, że była to kuzynka premiera gen. Sikorskiego, w co osobiście nie wierzę. Może masz rację, że ktoś myli to z "Twoimi" Karśnicami. Dodam jeszcze, że w akcie urodzenia Stefana Fellmanna jest wpis o ślubie w Poznaniu, o czym pisałem poprzednio.
Odpowiedz