Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Troszczyński, Troczyński

05 sie 2011, 13:37

Witam, poszukuje przodków Troszczyńskich z Krotoszyna

Re: Troszczyńscy

05 sie 2011, 14:21

...
Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 22:44 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Troszczyńscy

05 sie 2011, 14:57

Nie mam informacji, o ktore pytasz ale nazwisko Troszczynski nie jest mi obce.
Mojej S.p. Mamusi dwie /przypominam sobie, ze to chyba byly siostry/ przyjaciolki byly z domu Troszczynskie, pochodzily z Lubonia pod Poznaniem, rodzina ich mieszkala w domu jednorodzinnym, ktory wchodzil w sklad osiedla domkow pracownikow koleji ? Takie domy szeregowe, z podcieniem na froncie.
Maryla i Bogumila /Bobunia/ Troszczynskie, ta druga wyszla zamaz za
Janusza Jandy, mieszkali w Poznaniu, wszyscy wczesnie poumierali.
Maryla duzo wczesniej od Bobuni.
Nie bylo potomstwa.
Mam zdjecia.

Re: Troszczyńscy

05 sie 2011, 20:35

do:Chrystian Orpel
nie publikowałam w sieci na razie zbieram informacje mam same imiona i nazwiska brak szczegółów

Re: Troszczyńscy

05 sie 2011, 20:39

do:Hania
na razie zatrzymałam sie na Krotoszynie i nie moge stad sie "ruszyc" ani na krok, jesli znajde jakies powiazania z Poznaniem wtedy odezwe sie do Pani i poprosze o ewentualne fotografie
pozdrawiam i dziekuje

Re: Troszczyńscy

22 cze 2012, 01:42

Do mtala -
Pisze z wyjasnieniem, pamiec jest zawodna. Otoz nazwisko jakie nosily osoby, o ktorych pisalam wyzej to Troczynski, przez "n" kreskowane, nie Troszczynski. Przepraszam za pomylke.

Druga sprawa to teraz widze, ze szukasz nazwiska Gozdzik.
Kazimierz Gozdzik byl drugim mezem mojej cioci Walentyny Osinskiej z domu Woznej. Pochodzil ze Slaska, chyba, ale mieszkal od czasow powojennych nad morzem w Miedzyzdrojach, pracowal w Bosmanacie Portu, z czasem jako starszy bosman. Po smierci mojej cioci /w latach poznych 80-tych lub wczesnych 90-tych, wrocil do rodziny na Slask /chyba/ i tam zmarl. W Miedzyzdrojach mieszkal przy ul.Lesnej 20.
Mam fotografie.

Jeszcze jeden Gozdzik tym razem Lechoslaw Gozdzil mieszkal w Swinoujsciu i to chyba byl krewny "mojego" Kazimierza.
Ten takze zmarl.

Pisze co wiem bo nigdy nie wiadomo jak skrawek informacji moze sie przydac komus innemu.

Pozdrowienia

Re: Troszczyńscy

07 mar 2014, 19:51

Witam,

moje poszukiwania idą w dobrym kierunku. Z Krotoszyna do Biadek a następnie do Brodów (pod-poznańskich) (oczywiście cofając się). "Tajemnica" trochę się rozjaśniła to dopiero początek.

Pozdrawiam
Monika

Re: Troszczyńscy

27 lip 2014, 17:36

W poprzednim poście wspomniałaś o rodzinie z Brodów. Dziś przeglądając zdjęcia na stronie dotyczącej Lwówka, natrafiłam na fotografię, na której jest Franciszek Troszczyński (3 zdjęcie). Wg informacji podanej przy zdjęciu, wywodził się z Bolewic.
Kiedy je zobaczyłam, pomyślałam o Tobie, może to ktoś z Twoich krewnych?

http://ziemialwowecka.pl/category/fotografie/page/4/

Re: Troszczyńscy

27 lip 2014, 22:45

Witam,

strona jest mi znana. Przypuszczam że może to być mój krewny (bardzo podobny do mojego pradziadka http://i61.tinypic.com/23s96va.jpg) ale jak na razie nie znalazłam żadnych powiązań.

Dziękuję za zainteresowanie

Pozdrawiam
Monika

Re: Troszczyńscy

12 sie 2014, 21:43

Poprawka, nazwisko, o ktorym tutaj wspomnialam,
pisze sie zarowno Troszczynski jak i Troczynski /z polskimi znakami/,
dotyczy jednej i tej samej rodziny a wiec "nie wychodze" z tematu :)
Dla uzupelnienia, Troszczynscy/Troczyscy mieszkali w Luboniu
w Kolonii domkow pracownikow PZNF /zakladow chemicznych/,
tak sie nazywaly te domki, ktore wczesniej opisalam.
Jesli ktos z tej rodziny tutaj odnajdzie moje wpisy prosze o kontakt.
Dziekuje.

Re: Troszczyńscy

16 sty 2021, 19:42

Dzisiaj dalsze fakty w/w rodziny, wydarzenia zapisane w Kartotece Ewidencji Ludnosci,
do ktorej zajrzalam dzisiaj w poszukiwaniu "cioci" Bobuni. No i znalazlam !
Rodzice c.Bobuni to Stanislaw i Maria Troczynscy. Ojciec cioci Bobuni byl Powstancem Wlkp.
Teraz rozumiem czeste wizyty nasze u Nich w Luboniu i Ich wizyty u nas, u mojej babci.
Pamietam wizyty w latach 1960-tych, moj Dziadek juz nie zyl, zmarl rok przed moimi urodzinami. Znajomosc/przyjazn obu mezczyzn mogla zaczac sie poprzez wojsko/Powstanie Wlkp.
Musze takze sprawdzic czy jest jakies powiazanie Marii zony Stanislawa Troczynskiego urodzonej w Chicago z moimi przodkami, ktorzy wyemigrowali do Stanow.

Pokrecilam w informacjach w starszych postach, otoz "Ciocia" Bobunia nie miala siostry ale brata ! i jego imie teraz sobie przypomnialam :) dzieki kartotece.

Dalej, Stanisław Troczyński Powstaniec Wlkp., odznaczony Wielkopolskim Krzyzem Powstanczym urodzil sie w Chocieszewice, jak informuje e-kartoteka czyli rzeczywiscie winno byc poprawione w projekcie WTG Gniazdo Uczestnicy Powstania Wielkpolskiego.
http://www.dabrowka.powiatgostyn.pl/ZAG ... ,9907.html

Dalej
Panstwo Troczynscy zmarli, On 1979, Ona w latach 1980tych, pochowani na Junikowie.
Co stalo sie z bratem c.Bobuni ?
Moze zyja potomkowie ?

Prosba do Admina czy moznaby dodac do tematu posta nazwisko Troczyński , prosze.

Re: Troszczyńscy

16 sty 2021, 21:38

Stanisław Troczyński urodził się 26.09.1893 w Chocieszewicach (obecnie część Pępowa)jako syn Stanisława i Anieli z Łagódków. Nazwisko matki pisane też Łagodzka. Ożenił się z Marią Ewą Wylegała (może Wylęgała ?) w Poznaniu u św.Adalberta 11.06. rok,niestety, nieczytelny,może być 21 lub 31.
Zmarł 04.06.1979 w Poznaniu.
Powstańcem był też Jan Troczyński ur. 09.07.1895 w Chocieszewicach,syn Antoniego i Katarzyny z Kałmuczaków,ożeniony z Jadwigą Paluszkiewicz 25.06.1922.
Nazwisko Troczyński jest w Pępowie znane.
Odpowiedz