Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Szukam aktu ślubu

09 lip 2021, 17:16

Witam.
Bez skutku od dłuższego czasu poszukuję aktu ślubu mojego 2x pradziadka Wojciech Matuszczak ( pierwotnie Matuszak ) ur.1834r w miejscowości Trzebienie parafia Chlewo pow. sieradzki, syn Ignacego i Marianny z Laskowskich z Marianna Bogacka ur. w 1843r w miejscowości Szczury parafia Sobótka pow. ostrowski, córka Andrzeja i Józefy, zmarła w Trzebieniach w 1877r. Ich dzieci rodzą się od 1863r w Trzebieniach. Na 100%, choć pewności nie mam ślub zawarli w parafii Sobótka a tu dostępne akta zaczynają się od 1874r.
Może ktoś z forumowiczów zna inne źródła aby dotrzeć do tego aktu ?
Pozdrawiam.
Maciej Tyczkowski

Re: Szukam aktu ślubu

09 lip 2021, 17:39

Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu posiada księgi zaślubionych z Sobótki od 1761 do 1873.

Re: Szukam aktu ślubu

22 lip 2021, 20:42

Na Poznan Project są zaindeksowane chyba wszystkie śluby z parafii Sobótka od 1800 do 1874 r. i szukanej pary nie widać. Może to jednak nie parafia Sobótka.

Re: Szukam aktu ślubu

22 lip 2021, 22:36

Szczury mają swoją parafię(też zindeksowaną i też nie ma tego ślubu). Myślę , że Marianna wyemigrowała jako panna do Królestwa i ślub brała w parafii zamieszkania.
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz