Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Władysława Walczak zd.Gabryel z okolic Koźmina

22 kwi 2022, 21:07

Dobry wieczór już od dłuższego czasu szukam coś na temat mojej praprababci Władysławy. Władysława Walczak zd.Gabryel jej mąż to Ludwik Walczak syn Stanisława i Franciszki Klinik nie znam daty ich ślubu, ale pierwsze ich dziecko to Józef z 1929 mieli jeszcze czwórkę Gabrielę, Mariana,Jana i Sylwestra nikt już nie żyje. Praprababcia zmarła w trakcie wojny leży na cmentarzu w Koźminie Wlkp. niby zmarła 19 września 1940r. a urodzona 24 lipca 1898r. wnuki Władysławy mówią że najprawdopodobniej to jest przybliżoną datą i dokładna jest nie znana jeden wujek powiedział że niby znaleziono ją martwą na polu w Polskich Olędrach, babcia Władzia niby zmarła na tyfus i była zakopana z innymi zarażonymi gdy ona zmarła jej mąż był na wojnie niestety nic nie umiem potwierdzić bo nikt nic nie wie, szukałem czegokolwiek o Władysławie ale żadnej nie znalazłem która by urodziła się 1898 ale może coś przeoczyłem ale może coś gdzieś jest na temat jej przodków lub jej śmierci.

Pozdrawiam
Krystian

Re: Władysława Walczak zd.Gabryel z okolic Koźmina

22 kwi 2022, 23:15

Witam, czy nie będzie to Akt Urodzenia Władysławy?
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... i=11951835
a tu akt urodzenia Ludwika Walczaka
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... i=11951769
i już coś nowego ;)

Re: Władysława Walczak zd.Gabryel z okolic Koźmina

23 kwi 2022, 10:34

Tak prapradziadek Ludwik jest z sierpnia 1906 i to się zgadza.:)
A jeśli chodzi o praprababcie Władysławę z okolic Koźmina są dwa akta właśnie 1901 i jeszcze 1906 więc tak z 1906 wyszła później za Krysia czy jakoś tak. Więc jest tylko ta jedna z 1901r. Gdyby udało się odnaleźć akt ślubu lub zgonu to może bym wiedział czy Piotr i Franciszka Gabryl to moi praprapradziadkowie.Ale dziękuję za akt urodzenia Władysławy z 1901 teraz chociaż mam pełną datę urodzenia:) akt ślubu pewnie jeszcze nie jest opublikowany bo 100lat pewnie nie minęło jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie:)

Pozdrawiam
Krystian

Re: Władysława Walczak zd.Gabryel z okolic Koźmina

23 kwi 2022, 13:05

Witaj Krystianie !
Faktycznie Akta Małżeństw zapewne nie są jeszcze opublikowane, jednak nic nie stoi na przeszkodzie abyś napisał do Urzędu Stanu Cywilnego w Koźminie! Ja napisałbym do Urzędu podał datę zgonu Prababci (datę orientacyjnie) Akt Małżeństwa zapewne jest jeszcze w Urzędzie i odnalezienie nie będzie trudne, pisałeś, że pierwsze dziecko urodziło się w roku 1929 to Aktu Małżeństwa trzeba szukać w roku 1928?
Życzę sukcesów w poszukiwaniu informacji
Odpowiedz